Jó példák - Jó arcok

Jó példák - Jó arcok - Interjúk és jó gyakorlatok

DA_Sondi-3.jpg

„Biztonságban éreztem magam a cigányok között”

Carlaw Judit néhány évvel ezelőtt kezdett el önkéntes szolgálatot végezni az Országos Református Cigánymisszióban, és rendszeresen tagja a különböző közösségekből verbuválódott, alkalmi dicsőítő csapatoknak az országos és gyülekezeti eseményeken. Ám hosszú út vezetett idáig: már kora gyermekkorában megtapasztalta az élet árnyékos oldalát a családjában, intézetbe, majd nevelőszülőhöz került, fiatalként pedig a szeretethiány vitte tévutakra. Hogyan segített neki az ének kiszakadni ebből a közegből? És miért látja úgy, hogy a romák elfogadóbbak vele, mint néhány keresztyén közösség? Interjú.

Tovább a cikkhez
DA_2022051315-122-2.jpg

„Teljes munkaidősként akarok az Úrnak szolgálni”

Turgyán Sándor rendőrként nagy kanállal falta az életet: fiatal vidéki srác volt, amikor a budapesti nyolcadik kerületben szolgált a kétezres években, dokumentumfilmet készített róla az HBO, azonban ott kellett hagynia a rendvédelmi pályát. Súlyos betegségen és magánéleti válságokon át jutott el a felismerésre, hogy valami hiányzik az életéből. Sándor ma a Mátészalka-Kertvárosi Református Gyülekezet aktív tagja, munkatársaival pedig tanodaalapításon dolgozik.

Tovább a cikkhez
DA_20220405-06.jpg

Megújult cigánymissziós szolgálat, régi álmokkal

A Kiskunhalasról származó Sztojka Szabina novemberben lett a Magyarországi Református Egyház felszentelt lelkipásztora. A budapesti Skót Misszióban végzett szolgálata mellett idén februártól a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának lelkésze, valamint az Országos Cigánymisszió vezetője. Interjúnkban arról beszélt, milyen nemzetközi tapasztalatokkal érkezett meg új szolgálati helyére, mi a cigánymisszió lényege, és miben rejlik református identitása, illetve milyen célokat tűzött maga elé.

Tovább a cikkhez

További Jó példák - Jó arcok - Interjúk és jó gyakorlatok

Ahová Isten vezet – videó

Két fiatal református lelkész két határ menti kistelepülésen –Keresztyén Károly Újlétán, Bozsoky Jonathán Benjámin pedig Kokadon végzi szolgálatát évek óta, s nem csak az közös bennük, hogy kollégiumi szobatársak voltak, hogy határon túlról költöztek át, hogy egymás mellett fekvő falvakban munkálkodnak a gyülekezetekért, hanem az is, hogy beálltak a cigány testvérek közötti misszióba. Dupla interjúnk a lelkipásztori hivatás évéhez kapcsolódóan.

„Egy tízmilliós országban két kezemen meg tudom számolni az ismert roma színészeket"

Az elmúlt években több roma színész és színésznő szerzett országos ismertséget televíziós sorozatokon, mozifilmeken és a színpadon keresztül. Ám hazánk legnagyobb kisebbsége még mindig méltatlanul alulreprezentált ezeken a művészeti területeken. Ennek miértjére azzal a Csányi Dáviddal kerestük a választ, aki húsz év alatt filmekben és sorozatokban is letette a névjegyét.

„A megtérésem nagyobb érzelmi löketet adott, mint az első ecstasy”

Többször megjárta a börtönt, kirakták a zárt osztályról, de Isten élete legsötétebb pillanataiban is fogta a kezét. Bajcsi Norbert csaknem húszéves drogkarrier után jutott el az MRE KIMM Drogterápiás Otthonába, Ráckeresztúrra, ahol célokat és új életet kapott. A kezdeti mámoros pillanatoktól a megtéréséig vezető időszakot nemrég, a Kálvin Kiadó gondozásában megjelent, „Szenvedéllyel” című önéletrajzi könyvében foglalta össze, mely remek apropót nyújtott arra, hogy nekünk is elmesélje történetét. Interjú.

Nyitott szívvel a cigányság felé

Nem sokat tudott a cigánymisszióról, a szülőktől kapott értékek és egy egyetemi kurzus tapasztalati azonban ezen a területen találkoztak: Kiss Réka Anna a Debreceni Református Hittudományi Egyetem negyedéves teológus-lelkész szakos hallgatója, az első tanulmányait végző teológa, aki bekapcsolódott az Együtt-egymásért keresztyén közösségfejlesztő munkatársképzésbe. Interjúnkban motivációiról és terveiről kérdeztük őt.

„Biztonságban éreztem magam a cigányok között”

Carlaw Judit néhány évvel ezelőtt kezdett el önkéntes szolgálatot végezni az Országos Református Cigánymisszióban, és rendszeresen tagja a különböző közösségekből verbuválódott, alkalmi dicsőítő csapatoknak az országos és gyülekezeti eseményeken. Ám hosszú út vezetett idáig: már kora gyermekkorában megtapasztalta az élet árnyékos oldalát a családjában, intézetbe, majd nevelőszülőhöz került, fiatalként pedig a szeretethiány vitte tévutakra. Hogyan segített neki az ének kiszakadni ebből a közegből? És miért látja úgy, hogy a romák elfogadóbbak vele, mint néhány keresztyén közösség? Interjú.

„Teljes munkaidősként akarok az Úrnak szolgálni”

Turgyán Sándor rendőrként nagy kanállal falta az életet: fiatal vidéki srác volt, amikor a budapesti nyolcadik kerületben szolgált a kétezres években, dokumentumfilmet készített róla az HBO, azonban ott kellett hagynia a rendvédelmi pályát. Súlyos betegségen és magánéleti válságokon át jutott el a felismerésre, hogy valami hiányzik az életéből. Sándor ma a Mátészalka-Kertvárosi Református Gyülekezet aktív tagja, munkatársaival pedig tanodaalapításon dolgozik.

Megújult cigánymissziós szolgálat, régi álmokkal

A Kiskunhalasról származó Sztojka Szabina novemberben lett a Magyarországi Református Egyház felszentelt lelkipásztora. A budapesti Skót Misszióban végzett szolgálata mellett idén februártól a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának lelkésze, valamint az Országos Cigánymisszió vezetője. Interjúnkban arról beszélt, milyen nemzetközi tapasztalatokkal érkezett meg új szolgálati helyére, mi a cigánymisszió lényege, és miben rejlik református identitása, illetve milyen célokat tűzött maga elé.

Látássérültként is Istent dicsőítve

A laki Horváth László nem sokkal első gyermeke születése előtt veszítette el látását, azonban nem veszítette el az Úrba vetett bizalmát - gyülekezeti testvéreivel jelenleg is evangelizálni jár, illetve 2021 őszén bekapcsolódott az Országos Református Cigánymisszió keresztyén közösségfejlesztő munkatársképzésébe.

További tartalmak a témában