Jó példák - Jó arcok

Jó példák - Jó arcok - Interjúk és jó gyakorlatok

DA_Sondi-3.jpg

„Biztonságban éreztem magam a cigányok között”

Carlaw Judit néhány évvel ezelőtt kezdett el önkéntes szolgálatot végezni az Országos Református Cigánymisszióban, és rendszeresen tagja a különböző közösségekből verbuválódott, alkalmi dicsőítő csapatoknak az országos és gyülekezeti eseményeken. Ám hosszú út vezetett idáig: már kora gyermekkorában megtapasztalta az élet árnyékos oldalát a családjában, intézetbe, majd nevelőszülőhöz került, fiatalként pedig a szeretethiány vitte tévutakra. Hogyan segített neki az ének kiszakadni ebből a közegből? És miért látja úgy, hogy a romák elfogadóbbak vele, mint néhány keresztyén közösség? Interjú.

Tovább a cikkhez
DA_2022051315-122-2.jpg

„Teljes munkaidősként akarok az Úrnak szolgálni”

Turgyán Sándor rendőrként nagy kanállal falta az életet: fiatal vidéki srác volt, amikor a budapesti nyolcadik kerületben szolgált a kétezres években, dokumentumfilmet készített róla az HBO, azonban ott kellett hagynia a rendvédelmi pályát. Súlyos betegségen és magánéleti válságokon át jutott el a felismerésre, hogy valami hiányzik az életéből. Sándor ma a Mátészalka-Kertvárosi Református Gyülekezet aktív tagja, munkatársaival pedig tanodaalapításon dolgozik.

Tovább a cikkhez
DA_20220405-06.jpg

Megújult cigánymissziós szolgálat, régi álmokkal

A Kiskunhalasról származó Sztojka Szabina novemberben lett a Magyarországi Református Egyház felszentelt lelkipásztora. A budapesti Skót Misszióban végzett szolgálata mellett idén februártól a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának lelkésze, valamint az Országos Cigánymisszió vezetője. Interjúnkban arról beszélt, milyen nemzetközi tapasztalatokkal érkezett meg új szolgálati helyére, mi a cigánymisszió lényege, és miben rejlik református identitása, illetve milyen célokat tűzött maga elé.

Tovább a cikkhez

További Jó példák - Jó arcok - Interjúk és jó gyakorlatok

Nyitott szívvel a cigányság felé

Nem sokat tudott a cigánymisszióról, a szülőktől kapott értékek és egy egyetemi kurzus tapasztalati azonban ezen a területen találkoztak: Kiss Réka Anna a Debreceni Református Hittudományi Egyetem negyedéves teológus-lelkész szakos hallgatója, az első tanulmányait végző teológa, aki bekapcsolódott az Együtt-egymásért keresztyén közösségfejlesztő munkatársképzésbe. Interjúnkban motivációiról és terveiről kérdeztük őt.

„Biztonságban éreztem magam a cigányok között”

Carlaw Judit néhány évvel ezelőtt kezdett el önkéntes szolgálatot végezni az Országos Református Cigánymisszióban, és rendszeresen tagja a különböző közösségekből verbuválódott, alkalmi dicsőítő csapatoknak az országos és gyülekezeti eseményeken. Ám hosszú út vezetett idáig: már kora gyermekkorában megtapasztalta az élet árnyékos oldalát a családjában, intézetbe, majd nevelőszülőhöz került, fiatalként pedig a szeretethiány vitte tévutakra. Hogyan segített neki az ének kiszakadni ebből a közegből? És miért látja úgy, hogy a romák elfogadóbbak vele, mint néhány keresztyén közösség? Interjú.

„Teljes munkaidősként akarok az Úrnak szolgálni”

Turgyán Sándor rendőrként nagy kanállal falta az életet: fiatal vidéki srác volt, amikor a budapesti nyolcadik kerületben szolgált a kétezres években, dokumentumfilmet készített róla az HBO, azonban ott kellett hagynia a rendvédelmi pályát. Súlyos betegségen és magánéleti válságokon át jutott el a felismerésre, hogy valami hiányzik az életéből. Sándor ma a Mátészalka-Kertvárosi Református Gyülekezet aktív tagja, munkatársaival pedig tanodaalapításon dolgozik.

Megújult cigánymissziós szolgálat, régi álmokkal

A Kiskunhalasról származó Sztojka Szabina novemberben lett a Magyarországi Református Egyház felszentelt lelkipásztora. A budapesti Skót Misszióban végzett szolgálata mellett idén februártól a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának lelkésze, valamint az Országos Cigánymisszió vezetője. Interjúnkban arról beszélt, milyen nemzetközi tapasztalatokkal érkezett meg új szolgálati helyére, mi a cigánymisszió lényege, és miben rejlik református identitása, illetve milyen célokat tűzött maga elé.

Látássérültként is Istent dicsőítve

A laki Horváth László nem sokkal első gyermeke születése előtt veszítette el látását, azonban nem veszítette el az Úrba vetett bizalmát - gyülekezeti testvéreivel jelenleg is evangelizálni jár, illetve 2021 őszén bekapcsolódott az Országos Református Cigánymisszió keresztyén közösségfejlesztő munkatársképzésébe.

Videó: „Csodálatos, hogy a házasságunkban együtt járhatunk Istennel”

Simon Antalné és felesége, Simon Antalné több mint 25 éve házasok, négy közös gyermeket neveltek fel, és a megpróbáltalások között is mindig hűek tudtak maradni Istenhez. Hiszik, hogy az Úr nem véletlenül hívta el őket - szeretnének áldássá lenni családjuk és környezetük számára egyaránt.

A református lelkész, aki cigány biblia fordításán dolgozik

A végzettsége szerint református lelkipásztor Komlósiné Sümegi Nóra tizenöt éve a Wycliffe Bibliafordítók munkatársa. Ez idő alatt előbb egy erdélyi gábor cigány közösségben, majd beás cigányok között igyekezett előmozdítani a bibliafordítás ügyét. Miért fontos, hogy mindenki az anyanyelvén olvassa a Szentírást? Milyen hatásuk van a fordításoknak a közösség életére? Interjúnkban erről is beszélgettünk Nórával.

„Ha az egyház nem vállalja fel az elesettek segítését, akkor ki?”

Régóta a reformpedagógiai módszerek elkötelezett híve, megtérése után pedig elsődleges szempont lett a hivatásában, hogy Krisztust képviselje a gyerekek között. Tóth Józsefné, a Hejőkeresztúri Református Gyülekezet oszlopos tagja és a helyi általános iskola magyar-földrajz szakos tanára interjúnkban az intézmény által országosan ismertté tett Komplex Instrukciós Program hátránykompenzáló és státuszkezelő jelentőségéről, a biblikus oktatásról és a református iskolák valódi feladatairól beszélt.

További tartalmak a témában