Zürichben mutatkozott be a református cigánymisszió

A svájci protestáns egyházak segélyszervezete (HEKS) rendezésében január végén megtartott Kelet-Európa napon a műhelybeszélgetések során Naszádi Kriszta ismertette az országos cigánymisszió munkáját.

A projektkoordinátor bemutatta az országos stratégiát, melynek fő gondolata Isten országa értékeinek megvalósítása, hogy a református egyházban származására és társadalmi helyzetére való tekintet nélkül mindenki megtapasztalhassa Krisztus evangéliumának befogadó és újjáteremető erejét. Naszádi Kriszta konkrét példákat is felhozott, ahogy gyülekezetek a cigányok között és velük együtt szolgálnak. A svájciak, ahogy eddig, a jövőben is támogatják ezeket az integrációs projekteket, sőt az elkövetkező négy évben szeretnék, ha a felzárkózást szolgáló munka a református iskolákra is kiterjedne.