Hírek

Mindenkit várnak a cigány programok a Csillagponton

A július 21-25-ig tartó rendezvényen különleges találkozásokra adnak lehetőséget az autentikus roma programok – mondta el a Csillagpont sajtótájékoztatóján a Parókia Portál kérdésére Nyeső Ágnes cigánymissziós referens. – Fellép az Amaro Del együttes, ételkóstolót tart Ásós Géza, az első cigány étterem tulajdonosa, bemutatkozik és zenél a somogyi Büssü református cigány gyülekezete, fellép a Romano Glaszo, lesz cigány táncház, roma népi játékok és irodalmi kávéház is Káli-Horváth Kálmán és Balog Tibor festőművészekkel. Az érdeklődők készíthetnek élő képet cigány népviseletben, a fiúk szereléséből elmaradhatatlan makkos cipővel. És köztünk lesz Horváth Józsi, Aranypánt-díjas roma származású debreceni PhD hallgató, aki résztvevőként regisztrált a találkozóra - árulta el a cigánymisszió munkatársa.

A programokat a Wáli István Református Cigány Szakkollégium és a Cigánymisszió közösen szervezi, és a diákok kiveszik a részüket a lebonyolításban. A WISZ a következő tanévre is hirdet felvételit, a cigány és hátrányos helyzetű diákokat támogató kollégiumról szintén tájékozódhatnak majd az érdeklődők.

A találkozó cigány vonatkozású programjai nemsokára letölthetők lesznek honlapunkról.