Varga János – „PRoma díj”

a Református Szeretetszolgálat keretében működő Országos Református Cigánymisszió (Testvéri Szolgálat és Cigánymisszió) jelölési felhívást hirdet

daisies-712892_1280

Varga János – „PRoma díj”

elnevezéssel azon roma és nem-roma testvérek tevékenységének méltató elismerésére, akik református egyházi szolgálatának fő célja a roma- és/vagy hátrányos helyzetű gyermekek fejlődésének segítése.

A PRoma (Pro Roma) díj célja az alábbi kategóriákban tevékenykedő szakemberek és munkatársak elismerése:

• református roma pedagógus - évente két díj adományozható;
  • református roma pedagógus munkatárs - évente két díj adományozható;
  • református pedagógus, illetve pedagógus munkatárs, aki kiemelten foglalkozik roma és/vagy hátrányos helyzetű gyerekekkel - évente két díj adományozható;
  • cigánymissziót, felzárkózási szolgálatot kiemelten végző lelkipásztor, helyi egyházi szervezeti/gyülekezeti közösségfejlesztő - évente egy díj adományozható.

Pedagógus munkatárs alatt a Gyvt. hatálya alá tartozó ellátási formák esetén a személyes gondoskodást végző személyt kell érteni, különösen pedagógiai asszisztens, mentor, óvodapedagógus, tanoda/gyerekházi munkatárs, nevelőszülő, nevelőszülői tanácsadó, szakmai vezető, gyermekfelügyelő, nevelő.

Az elismerésre felterjesztett jelölt lehet, aki

• roma származású pedagógus vagy pedagógus munkatárs, aki református gyülekezet tagja és intézményi keretek között segíti a roma származású és a hátrányos helyzetű gyerekeket vagy
  • nem-roma származású pedagógus vagy pedagógus munkatárs, aki református gyülekezet tagja és református intézményi keretek közt segíti a roma származású és a hátrányos helyzetű gyerekeket vagy
  • roma vagy nem-roma származású, református cigánymissziót végző lelkipásztor/ közösségfejlesztő, aki segíti a roma származású és a hátrányos helyzetű gyerekeket.

A jelölés határideje: 2024. október 31.

A jelölés kizárólag digitális formában az alábbi Google Form űrlapon benyújtva lehetséges.

A díjazottak emlékplakettet és jutalmazást kapnak. Az eredményhirdetésre és a díjak átadására a Kárpát-medencei Református Cigánymissziós Konferencián, 2024. november 23-án kerül sor Berekfürdőn. (Megbékélés Háza).