Cigánymisszió

Útrabocsátó istentiszteletek az Együtt-egymásért képzés részeként Újlétán és Pocsajon

A Cigánymisszió gyülekezeti közösségfejlesztő képzésének részét képezik a a helyi résztvevőkre áldást kérő alkalmak.

Az Együtt-egymásért képzés tavaly szeptemberben indult új, első évfolyamának tagjai a másodévesekhez hasonlóan kiemelkedő munkát végeznek közösségeikben a roma-nem roma kapcsolatok erősítéséért, illetve Isten országának építéséért.

Szolgálatuk csodás pillanata, amikor gyülekezetük előtt tesznek bizonyságot hitükről, illetve bocsáttatnak útra a képzésben.

kép

2019. december 8-án az Újlétai Református Templomban Szilágyi Lajos Gyuláné, Teveliné Szilágyi Anita és Molnár Istvánné tett így - az istentiszteleten Tomes Attila, az Együtt-egymásért képzés mentora hirdette az igét, Keresztény Károly lelkipásztor pedig áldással küldte szolgálatba őket.

2020. január 26-án, Pocsajon Simon Antal, Simon Antalné és Simon Roland kérte Isten áldását a képzésben való részvételére: az alkalmon Hanula-Csordás Dóra, a Dunántúli Református Egyházkerület cigánymissziós referense tanította a közösséget, a Simon-család pedig Kurta Szabolcs lelkipásztor áldásával folytathatta nemrég megkezdett útját.

kép

A két alkalmon az útrabocsátás mellett a Cigánymisszió bemutatta többi szolgálatát is, két további munkatárssal, Tóth Anita országos referenssel és Fitos Renátával, az Együtt-egymásért projekt szakmai vezetőjével.

Fotók: Fitos Renáta

-----------------------------------------------------------------------------

Kedvezményezett neve: Magyarországi Református Egyház Konzorciumi partner neve: Magyar Szupervizorok és Szupervizor-Coachok Társasága
Projektazonosító: EFOP-1.3.7-17-2017-00165
Projekt címe: Együtt-egymásért
Támogatás összege (Ft): 49 999 920 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt megvalósításának kezdete: 2018.01.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2021.12.31.