Cigánymisszió

Újra várja református általános iskolák pályázatát a HEKS-MRE Inkluzív iskolaprogram

A HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) és a Magyarországi Református Egyház pályázati felhívása.

kép

A HEKS és az MRE inkluzív intézményfejlesztő programja hat iskolával indult el a 2018/2019-es tanévben, melynek célja a hátrányos helyzetű és roma/cigány gyermekek iskolai és társadalmi integrációjának segítése.

A projektek működési költségének támogatása mellett a HEKS az Országos Református Cigánymisszióval együttműködve a pályázó intézmények számára folyamatos kísérést és képzési lehetőséget is biztosít. Az első, pilot évet követően újabb iskolák jelentkezését várjuk a 2019/2020-as tanévre egy inkluzív intézményfejlesztési programban való részvételre. Az eredmények függvényében a résztvevő iskoláknak lehetősége nyílik folytatni a megkezdett munkát saját fejlesztési területükön egy újabb pályázati év keretében a 2020/2021-as tanévben.

A programra kizárólag magyarországi, református általános iskolák pályázhatnak.

A pályázati útmutató, és a pályázat benyújtásához szükséges pályázati adatlap elérhető a honlapunk alsó részén található Letöltések-menüpontban, és ide kattintva.