Hírek

Tanulva a múlt örömeiből és kihívásaiból - folytatódott a Cigánymissziós Stratégiai Bizottság munkája

A bizottság második ülésén a tagok megosztották reflexióikat az első református cigánymissziós stratégiához kapcsolódóan, illetve felvázolták az új stratégia megoldásához vezető lépéseket.

DA_20230125-08

Az első bizottsági ülést követően, ahol az elköteleződés és az alapok lefektetése volt a fókuszban, a második tanácskozáson minden tag – átfogóan vagy a saját szakterületére koncentrálva – reflektált a Zsinat által 2013-ban elfogadott cigánymissziós stratégiára, majd megfogalmazták javaslataikat az új koncepció előkészületeihez.

DA_20230125-09

A testület áttekintette az elmúlt tíz év eredményeit, kiemelve azokat a területeket, melyeket a következő időszakban is hangsúlyosnak kell tekinteni. Az ülés második felében a bizottság tagjai kisebb csoportokban dolgoztak ajánlásaikon.

DA_20230125-10

A Cigánymissziós Startégiai Bizottság munkája februárban folytatódik tovább.

Fotók: Dezső Attila