Hírek

Meghosszabbították a Szociális Földprogram pályázat beadási határidejét

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal nyílt pályázatot hirdet a Szociális Agrárgazdálkodási Szociális földprogram megvalósításának támogatására.

Egyház vagy egyházi jogi személy is pályázhat.

A kiírás célja

1.1. A helyi munkanélküliség kezelésében, a foglalkoztatás elősegítésében, különösen a hátrányokkal sújtott társadalmi csoportok esetében, valamint a feketegazdaság visszaszorításában a Szociális agrárgazdálkodás program jelentős szerepet kíván betölteni.

1.2. Támogatja a szociális gazdaságban érintett szervezetek gazdasági tevékenységét. A termék előállítás, piacra jutás, értékesítés folyamatának kialakítását, a hálózatban történő együttműködés megerősítését a hiányzó eszközök, tárgyak, berendezések beszerzési lehetőségének biztosításával segíti elő.

1.3. A kiírás szervezett keretek között támogatja és fejleszti a rászoruló családok megélhetését, hozzájárul az életminőségük javulásához, növeli a bevont családok önálló egzisztenciateremtési esélyeit.

Teljes kiírás itt olvasható. Az új beadási határidő: 2015. május 11