Szalayné Sándor Erzsébet az Együtt-egymásért projekt berekfürdői képzésén

Január harmadik hétvégéjén, Berekfürdőn folytatódott az Országos Református Cigánymisszió, Európai Unió és Magyarország Kormánya támogatásával megvalósuló projektje.

Az Országos Református Cigánymisszió 2018-ban elindult, Együtt-egymásért nevet viselő gyülekezeti munkatársképző projektje január közepén egész hétvégés képzéssel folytatódott a berekfürdői Megbékélés Házában.

A hétvége során Dr. Szalayné dr. Sándor Erzsébet, a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelmét ellátó biztoshelyettes is meglátogatta a képzés roma és nem roma résztvevőit.

A PTE ÁJK Nemzetközi- és Európajogi Tanszékének egyetemi tanára, az Európa Tanács Kisebbségvédelmi Keretegyezmény Tanácsadó Bizottságának állandó tagja mellett dr. Török Tamás titkárságvezető titkárságvezető előadást tartott a nemzetiségi és egyenlő bánásmóddal kapcsolatos jogokról, valamint a hazai jogérvényesítési lehetőségekről.

-----------------------------------------------------------------------------

Kedvezményezett neve: Magyarországi Református Egyház
Konzorciumi partner neve: Magyar Szupervizorok és Szupervizor-Coachok Társasága
Projektazonosító: EFOP-1.3.7-17-2017-00165
Projekt címe: Együtt-egymásért
Támogatás összege (Ft): 49 999 920 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt megvalósításának kezdete: 2018.01.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2021.12.31.