Hírek

Tereplátogatáson jártak a HEKS képviselői

A svájci protestáns segélyszervezet (HEKS) képviseletében hazánkba érkezett Matthias Herren. Április 5. és 9. között megbeszéléseket folytatott a zsinaton, továbbá meglátogatta a bódvaszilasi, a kiskunhalasi és a csepel-központi gyülekezetet, akik részt vesznek a roma gyerekek és fiatalok felzárkózását segítő országprogramban. A tapasztaltak alapján úgy értékelte, hogy a projektek megvalósítása jól halad, és köszönetet mondott a munkatársaknak, hogy az, amit három évvel ezelőtt a program írói elképzeltek, mára szemmel láthatóan kibontakozott. A HEKS projekt keretében tizenegy református gyülekezet dolgozik a cigány gyerekek és családok között.

Matthias Herren részt vett az április 9-i Országos Cigánymissziós Imanapon Káposztásmegyeren, és bemutatta utódját, Angela Elmigert, aki nyártól a HEKS Magyarországért felelős összekötője lesz.

Angela Elmiger és Matthias Herren az Országos Cigánymissziós Találkozón (fotó: Vargosz)