Hírek

Inklúziót célzó pályázat református általános iskolák részére

A HEKS és a Magyarországi Református Egyház pályázati felhívása.

kép

A HEKS és a MRE pályázatot hirdet meg olyan inklúziót célzó iskolai projektek támogatására, melyek célja a hátrányos helyzetű és roma/cigány gyermekek iskolai és társadalmi integrációjának segítése.

A projektek működési költségének támogatása mellett a HEKS az Országos Református Cigánymisszióval a pályázó intézmények számára folyamatos kísérést és képzési lehetőséget is biztosít. A pályázat első köre a 2018/2019-es tanévben valósul meg egy intézményfejlesztési pilot program keretében. Az eredmények függvényében a programban résztvevő iskolák, folytatva a megkezdett munkát, saját programjukkal pályázhatnak a 2019/2020-as tanévre a HEKS-hez.

A pályázati útmutató honlapunk Letöltések-menüpontjából, vagy ide kattintva tölthető le.

A pályázati adatlap honlapunk Letöltések-menüpontjából, vagy ide kattintva tölthető le.

A program az év elején lezajlott helyzetfeltáró kutatás és a zsinati, szakmai napot követően indul - a részletekről korábban Velkey Laura projektkoordinátor mesélt, a zsinati műhelynapról készült beszámolónk pedig ide kattintva érhető el.