Ökumené a cigánymisszióban

Hétfőn este hattól a Cigánypasztorációs Műhely következő alkalmán az evangélikus, pünkösdi és református cigánymisszió vezetőivel beszélgetnek a műhely vezetői: P. Hofher József SJ és Szabóné Kármán Judit a Párbeszéd Házában.

Az este során bemutatkozik a Protestáns Cigánymissziós Fórum és kiadványsorozata, Cigánymissziós Módszertani Füzetek is. A felekezetek közötti együttműködésről, a közös munkáról beszélgetnek a meghívott vendégek:

Bakay Péter – evangélikus lelkész, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos cigánymissziós referense

Dani Eszter – református lelkész, a Magyarországi Református Egyház Missziói Központ vezetője

Durkó Albert – a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió vezetője

Nyeső Ágnes – református lelkész, a Magyarországi Református Egyház országos cigánymissziós referense,

és a házigazdák, a műhely vezetői:

P. Hofher József SJ jezsuita szerzetes és

Szabóné Kármán Judit romológus, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem tanszékvezetője.

A műhely 2016. nov. 28-án (hétfőn) 18 órakor kezdődik a Jezsuita Rend Párbeszéd Házában. (Budapest VIII. ker. Horánszky u. 20.)