Hírek

Neveltetés, hit és kitartás, avagy a motiváció kulcsai – itt az aRoma Podcast 9. adása

Elkezdődött egy új tanév, nemrég diákok milliói ültek be az iskolapadokba – sokak előtt sík a terep, vagy éppen nekik lejt a pálya, de valószínűleg többen vannak azok, akiknek hegyeket kell megmászniuk ahhoz, hogy sikeresek legyenek az életben.

Nemrég még utóbbiak táborát erősítették podcastünk kilencedik adásának vendégei, Gusztos Éva és Farkas Bertalan is. Éva Kiskunhalas egyik legszegényebb részéről származik, szerény körülmények között nőtt fel, Bertalan pedig Ózdról, nevelt gyerekként igyekezett egyre feljebb jutni. Közös bennük, hogy a fővárosban egyetemisták, a Budapesti Református Cigány Szakkolléium tagjai, és elszántan küzdenek a céljaikért.

Mik a motiváció kulcsai? Hogyan lehet túljutni a családból, egy adott társadalmi közegből hozott hátrányokon? Mi és ki segített nekik ezen az úton? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk adásunk vendégeivel.

Az adás meghallgatható YouTube-on:

Illetve az Anchor felületén: