Hírek

Milyen cigánymissziós eseményeken találkozhatunk 2023-ban?

Ahogyan szolgálatunkban eddig minden évben, 2023-ban is síkra szállunk az evangélium hirdetéséért, a népek közötti megbékélésért és a roma kultúra szélesebb körben való megismertetéséért.

Halld meg a hangom rap- és slamverseny döntője – 2023. január 28., Budapest, Skót Misszió temploma

Az Országos Református Cigánymisszió történetében először szervezünk rap- és slamversenyt a református tanodákba járó, illetve a HEKS-programokon és az Együtt-egymásért képzésen keresztül szolgálatunkhoz kapcsolódó fiatalok számára. A megmérettetés október óta tart, a jelentkezők online küldhették be személyes hitükről és istenkapcsolatukról szóló pályaműveiket december közepéig, a döntőre január 28-án kerül sor a Skót Misszió budapesti templomában.

DA_20220809-30

Cigánymissziós és felzárkózási lelkésztalálkozó – 2023. március 19-22., Berekfürdő, Megbékélés Háza

A cigánymisszióban, illetve a felzárkózás területén dolgozó és érdeklődő lelkipásztorok, illetve munkatársaik számára szervezzük a találkozót, amely lehetőséget biztosít a szakmai ismeretek szélesítésre, fejlődésre és hálózatosodásra.

DA_2022091214-29.jpg

Országos Cigánymissziós Imanap – 2023 április (pontos dátum és helyszín szervezés alatt)

A Nemzetközi Roma Naphoz kapcsolódó eseményünk minden évben összehozza a református gyülekezetek cigány közösségeit, hogy együtt adjunk hálát Istennek, figyeljünk az igéjére, dicsőítsünk és ünnepeljünk a roma kultúrát.

DSC03985.jpg

Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny döntője – 2023. május 6., Budapest (pontos helyszín szervezés alatt)

Májusban negyedik alkalommal szervezzük meg a cigány irodalmat népszerűsítő versenyünket, ahol a résztvevők roma írók és költők műveit adják elő – de az elmúlt években többször is saját alkotásokkal készültek a fiatalok. Bízunk benne, ez idén sem lesz másként.

DA_20220528-106.jpg

Protestáns Cigánymissziós Találkozó – 2023. május 13., Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség Temploma

Négy másik protestáns felekezet – baptista, evangélikus, metodista, pünkösdi – cigánymisszióival együttműködve 2016 óta szervezünk közös találkozókat a hívő cigány testvérek számára. Az idei eseményen visszatérünk a gyökerekhez, és a Budapest-Fasori Evangélikus Templomban gyűlhetünk össze Jézus nevének magasba emelésére.

DA_20220212-02

Megemlékezés a holokauszt roma áldozatairól – 2023 augusztus (pontos dátum és helyszín szervezés alatt)

Az eseményen a második világháború során elhurcolt és meggyilkolt romákra emlékezünk, illetve imádkozunk a cigányok és a nem cigányok közötti megbékélésért.

DA_20220805-20.jpg

Országos Cigánymissziós Konferencia – 2023 október 13-15., Mályi, Mécses Központ

2023-ban újból megrendezzük többnapos konferenciánkat, ahol a református cigány közösségek, szolgálók, lelkipásztorok és gyülekezeti tagok a dicsőítés és az igei alkalmak mellett bizonyságtételeken, műhelymunkákon és kulturális programokon keresztül épülhetnek hitben és testvéri kapcsolatokban. A konferenciának először a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Mályiban található Mécses Központ ad majd otthont.

_vsz_20211015 refciganymisszio_061

„Hagyd az ÚRra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik” (Zsolt 35,5)