Hírek

Megemlékezés a holokauszt roma áldozatairól – Emlékezzünk együtt!

Az Országos Református Cigánymisszió negyedik alkalommal szervezi meg a holokauszt roma áldozatairól történő megemlékezését az augusztus 2-i nemzetközi emléknaphoz kapcsolódóan, ezúttal a Budapesti Református Skót Misszió templomában.

A csendes főhajtást összekötjük a gyülekezet életében fontos szerepet betöltő Jane Haining emlékezetének ápolásával – a skót misszionárius hölgy egyháza utasításával szembemenve nem hagyja magára azt a több száz zsidó és keresztyén gyereket, akiknek a Skót Misszió segítséget nyújtott, amikor a németek megszállták Budapestet 1944-ben. Haininget Auschwitzba deportálták, ahol augusztus 16-án meggyilkolták.

Az esemény egyik központi eleme a Romano Glaszo – Emberi Hang Művészeti Csoport és a Budaörsi Tanoda közös előadása, a "Halálra táncoltatott lány" című holokauszt-táncballada lesz.

A megemlékezésen imaközösséggel, virrasztással és bizonyságtételekkel adózunk az elhunytak előtt.

MEGEMLÉKEZÉS A HOLOKAUSZT ROMA ÁLDOZATAIRÓL (2).png

PROGRAM:

17:00 – 17:30: érkezés, Skót Misszió és Jane Haining kiállítás megtekintése

17:30 – 17:45: Köszöntő

17:45 – 18:30: Istentisztelet – imádság a megbékélésért, bizonyságtételek

18:30 – 19:15: Halálra táncoltatott lány – Holokauszt táncballada előadás és cigány hallgatók éneklése

19:15 – 20:00: Beszélgetés a roma közösségek gyászfeldolgozásáról és a virrasztásról

20:00 – 22:00: Virrasztás (éneklés, beszélgetés, csöndes megemlékezés)

Gyingyinász Ketháne – Emlékezzünk együtt!