Hírek

Legyél Te is TESO az Erzsébet-táborokban!

Az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány (továbbiakban: Alapítvány) táboroztató munkatársakat keres 2021-es ottalvós Erzsébet-táborokba.

Csatlakozz-az-orszag-legnagyonbb-1024x576.png

Az Alapítvány célja, hogy a táborokban izgalmas és élménydús programokon keresztül biztonságos, ugyanakkor önfeledt és tartalmas kikapcsolódást biztosítson a gyermekek számára. Ennek megvalósításában most lehetőség nyílik részt venni!

Balatoni Altáborvezető (ATV)

A TESO-kal együtt az ATV-k feladata, hogy az adott altáborhoz tartozó gyerekeknek élményekben gazdag, feledhetetlen tábori hete legyen.  Az ATV-k a reggeli ceremónián megalapozzák a nap hangulatát, ismertetik az adott nap programját, kihívását, visszacsatolást kérnek az előző nap élményeiről.  Ha szükséges, segítséget nyújtanak a táborozók kísérőinek a programok kiválasztásában, az azokra történő eljutásban, ugyanakkor az ATV-k feladatkörébe tartozik az altábori problémák elsődleges megoldása is. Egy ATV ellátja a Táborvezető által rá bízott programok szervezését, nyilvántartja és irányítja a hozzá tartozó TESO-k munkáját, hétindító, hétközi és turnuszáró TESO megbeszéléseket tart. Feladatkörébe tartozik az altábora adminisztrációs teendőinek ellátása is, legyen szó a tábori egységcsomagok kiosztásáról vagy a heti jelentések készítéséről.

Balatoni TESO

A balatoni TESO-k feladata, hogy a táborozó gyerekeknek élményekben gazdag, feledhetetlen tábori hete legyen.  Ez egy munka, de nem egy átlagos munka. Itt minden nap más és más, tele élményekkel és kihívásokkal. A TESO „mindenhol ott lesz”, részt vesz a reggeli, esti- és össztábori ceremóniákon, valamint a hétindító, hétközi és turnuszáró TESO-találkozókon. Ha szükséges, segít eligazodni a tábor területén vagy a programok sűrűjében, segít előkészíteni és lebonyolítani, majd lezárni a programokat, lelkesíti és buzdítja a résztvevőket. A kreativitásra a táboroztatás egész hetében szükség lehet, legyen szó foglalkozásvezetésről vagy egy csapatkiáltás kitalálásáról. TESO-ként az is feladat, hogy az általa vezetett foglalkozás szórakoztató és érdekes legyen minden táborozónak, kortól és képességektől függetlenül. A nyár folyamán egy TESO biztosan találkozik a gyerekek között sajátos nevelési igényű vagy hátrányos helyzetű, éppen ezért speciális igényekkel rendelkező gyerekekkel is. Ezért is fontos, hogy a foglalkozások alatt rugalmasan alkalmazkodni tudjon a csoport összetételéhez. Feladatkörébe tartozik a programok adminisztrációs és logisztikai teendőinek ellátása is, legyen szó a programeszközök bekészítéséről vagy tabletek segítségével QR kódok beolvasásáról, fényképek készítéséről.

Erdélyi TESO

Az erdélyi TESO feladata, hogy az Erdélybe érkező gyerekek átéljenek egy határok nélküli, élménydús hetet, a lehető legtöbb élménnyel gazdagodjanak és minél több kikapcsolódási lehetőséggel találkozzanak. Az erdélyi TESO már a Budapest-Keleti pályaudvaron találkozik a táborozókkal, hisz segíti a vonatra felszállást, a szükséges okmányok érvényességének ellenőrzését, az úticsomagok szétosztását, a hosszú vonatút pedig remek alkalmat biztosít arra, hogy megismerje a gyerekeket. Az Erdélyben táborozók, mint egy nagy család, úgy élnek együtt a táborban. A TESO egész nap a történések sűrűjében lesz, a gyerekek igénylik majd a figyelmet, hozzá fordulnak először, ha meg akarják osztani az élményeiket és akkor is, ha segítségre van szükségük. A tábor ideje alatt minden szervezett programon részt vesz, a feladata lesz, hogy minden táborozó időben ott legyen a gyülekezőkön. A kirándulások, városnézések alkalmával figyelemmel kíséri őket, és közben ügyel arra is, hogy a programokon a gyerekek jól érezzék magukat. Ha szükséges, lelkesíti, buzdítja őket, vagy együtt énekli velük a tábor dalát. Ez nem egy átlagos munka, a tábor során a gyerekek megismerik és megszeretik a TESO-kat, példaképek lesznek számukra, ami jó érzés, de egyben nagy felelősség is.

1_Tobb-mint-egy-nyari-munka-1024x576.png

Olyan TESO-kat keresnek, akik:

 • szeret gyerekekkel foglalkozni és könnyen szót ért velük
 • szereti a kihívásokat
 • jellemző rá a feltételekhez nem kötött pozitív odafordulás
 • nyitott, türelmes és kreatív
 • képes irányítani és összefogni egy csapatot
 • a problémákat inkább kihívásnak tekinti, mint tehernek
 • elfogadja és azonosul az Erzsébet Táborok missziójával és értékrendjével

A sikeres jelentkezéshez meg kell felelni néhány alapfeltételnek, amelyeket a betöltendő pozíciók támasztanak.

ALTÁBORVEZETŐ

Feltétel:

 • betöltött 21. életév
 • megkezdett vagy befejezett felsőfokú tanulmány (abszolutórium)
 • ATV vagy TESO tapasztalat az Erzsébet-táborokban vagy pedagógus munkaviszony vagy többéves táboroztatási tapasztalat egyéb táborokban
 • érvényes magyarországi adóazonosító jel és TAJ szám
 • tapasztalat digitális eszközök használatában (laptop, tablet, okostelefon)

Előny:

 • altáborvezetői tapasztalat a balatoni Erzsébet-táborokban
 • keresztény közösségben szerzett vezetői tapasztalat (Cserkész, Regnum Marianum, Szentjánosbogár stb.)

Balatoni TESO

Feltétel:

 • betöltött 19. életév
 • megkezdett vagy befejezett felsőfokú tanulmány (abszolutórium)
 • érvényes magyarországi adóazonosító jel és TAJ szám
 • tapasztalat digitális eszközök használatában (laptop, tablet, okostelefon)

Előny:

 • pedagógusképzés, gyógypedagógia, pszichológia, sporttudomány, orvos-és egészségtudomány, hittudomány, szociális munka területén jelenleg aktív vagy befejezett felsőfokú tanulmány (abszolutórium)
 • táboroztatási tapasztalat
 • animátori munkában szerzett tapasztalat
 • keresztény közösségben szerzett vezetői tapasztalat (Cserkész, Regnum Marianum, Szentjánosbogár stb.)

Erdélyi TESO

Feltétel:

 • magyar vagy román állampolgárság
 • betöltött 19. életév
 • megkezdett vagy befejezett felsőfokú tanulmány (abszolutórium)
 • magyar állampolgárság esetében érvényes magyarországi adóazonosító jel és TAJ szám

Előny:

 • TESO tapasztalat az Erzsébet-táborokban
 • jártasság eszköz nélküli, csapatépítő és közösségfejlesztő játékok vezetésében
 • Erdély nevezetességeinek, kulturális örökségeinek és természeti szépségeinek ismerete
 • keresztény közösségben szerzett vezetői tapasztalat (Cserkész, Regnum Marianum, Szentjánosbogár, stb.)

Jelentkezési határidő: 2020. december 11.

A speciális TESO-feladatkörökről, a jelentkezés részleteiről, a turnusok időpontjairól és helyszíneiről még több infót találsz a https://erzsebettaborok.hu/tesok/ oldalon!

Legyél te is TESO!