Hírek

Legyél te is Teremtésvédő a hitoktatás évében!

Elindult a református tanodák teremtésvédelmi versenye

Idén második alkalommal szervezi meg a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztálya a református tanodák Teremtésvédelmi versenyét, melyre három korcsoportban nevezhettek az intézmények.

Az április első hetében indult megmérettetés szakmai kereteit a debreceni Természettár adja a feladatlapok összeállításával és értékelésével. A verseny célja, hogy tanodás diákok közelebb kerüljenek a teremtett világhoz, fedezzék fel annak értékeit és bővítsék ismereteiket. A csoportok három fordulóban, csapatmunkát és kreativitást igénylő feladatokat oldhatnak meg.

Czibere Károly, a Református Szeretetszolgálat főigazgatója a verseny kapcsán megosztotta gondolatait a teremtésvédelem fontosságáról, a verseny jelentőségéről, és arról, hogy a játék hogyan kapcsolódik a hittanoktatás évéhez: