Jelentkezz az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyre!

Idén május 6-án rendezzük meg a roma irodalmat népszerűsítő Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyünket Budapesten, a Káposztásmegyeri Református Egyházközség templomában. A pályaművek beküldési határideje 2023. április 16.

ARANYHÍD_instagram

2023-ban már a negyedik Aranyhídra kerül sor, és a múlt évhez hasonlóan a jelentkezőknek idén is két fordulóban kell megméretniük magukat.

Első forduló:

• Az első fordulóban online várjuk az előadások felvételeit 2023. április 16-ig, melyeket szakmai zsűri bírál el.

Második forduló:

• A második fordulóban az értesítést kapó pályázók személyesen mutathatják meg tudásukat 2023. május 6-án a Káposztásmegyeri Református Egyházközség templomában (1048 Budapest, Bőröndös utca 17.).

A jelentkezés menete:

• A produkciók felvétele és a videót tartalmazó link elküldése (technikai követelmények alább),
  • a jelentkezési lap kitöltése, mely ide kattintva érhető el.

A nevezés feltételei:

• Jelentkezni református tanodáknak, HEKS-támogatott iskoláknak és református gyülekezetekhez kapcsolódó fellépőknek lehet.
  • Egyéni és csoportos előadásra is van lehetőség.
  • Nevezni cigány költők, írók verseivel és prózáival, illetve saját alkotásokkal lehet.
  • A műválasztás szabad, kérésre e-mailben cigány irodalmi vers- és szöveggyűjteményt tudunk küldeni.
  • Egy produkción belül több mű is elhangozhat, a teljes előadás hossza azonban nem haladhatja meg a 15 percet.
  • Nevezni lehet komplex produkcióval is (mely a versek-prózák mellett tartalmazhat dramatikus elemeket, zenét vagy táncot), de a zsűri minden előadásban a versek és a prózák előadását fogják értékelni.
  • Az előadás nyelve magyar, romani vagy beás nyelv lehet.
  • Fontos: az első és második fordulóban is ugyanazokat a műveket kell előadni.

Technikai követelmények:

• A videókat vízszintes formában, kamerával, illetve telefon esetében a jobb minőségű hátlapi kamerával kell felvenni.
  • Javasoljuk fájlmegosztó (Google Drive, privát YouTube-link, WeTransfer, My Air Bridge) használatát – az ide feltöltött anyagok linkjét a ciganymisszio@diakonia.hu címre küldjék el, illetve a fájl elérési linkjét illesszék be a jelentkezési űrlap végére.

Díjazás:

• A versenyen a tanodák arany, ezüst és bronz minősítésű oklevélben és ajándékcsomagokban részesülnek.
  • Különdíjjal jutalmazzuk a legjobb csapatmunkát, a legszebb kiejtést, de a kreativitást is.

Sok sikert!

A Magyar Református Egyház Szeretetszolgálata felzárkózási osztályának munkatársai