Hatásvizsgálati kutatás a Református Cigánymisszióval együttműködve a Károlin

A KRE SZEK Szociális Munka és Diakónia Intézete immáron három éve működik együtt az Országos Református Cigánymisszió HEKS Programjával. A Hallgatók szeminárium keretében vehetnek részt a tanodákkal kapcsolatos hatásvizsgálati kutatásban – minden évben más-más helyszínen.

kép

2019. novemberben Dr. habil. Török Péter Intézetvezető, Dr. Vályi Réka főiskolai docens, valamint Naszádi Krisztina, a HEKS MRE cigánymissziós koordinátora, a szociális munkás hallgatókkal együtt az Ófehértói Református Gyülekezet által fenntartott tanodába látogattak el és készítettek interjúkat a munkatársakkal, szülőkkel, illetve a gyermekekkel.

kép

A kutatás módszertanául „A legfontosabb változás” narratív hatásvizsgálati eszköz szolgált, melyről már korábban megjelent egy publikáció a Párbeszéd című szociális munkás folyóiratban.

A cikk az alábbi linken érhető el.