Hírek

Futball, cigányság, társadalmi mobilitás – aRoma podcastünk nyolcadik adásának vendége: Pisont István

Napestig sorolhatnánk a külföldi példákat arra, hogy a sport hogyan segített a tehetséges, ám hátrányos helyzetű és perifériára szorult fiatalokon, ám Magyarországon úgy kell keresni ezeket a fiatalokat, mint tűt a szénakazalban. Hiába az egyre kiterjedtebb játékosmegfigyelői rendszer és az ösztöndíjak, a társadalomban lévő szakadékon ezek sem tudnak tartósan segíteni.

Pisont István egy Békés megyei kis faluból, Gádorosról, szegény cigány családból jutott el a címeres mezig, illetve három-három hazai és izraeli labdarúgó bajnoki címig. Vezetésével a Budapest Honvéd 2020-ban Magyar Kupa-győztes lett. Mi volt az ő sikerének a titka? Hogyan válhat a sport a társadalmi mobilitás eszközévé? Mire van szüksége a játékosoknak és az őket támogatóknak ahhoz, hogy a tehetségek kitűnjenek? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk "Trezivel", aki a nehéz sorban élőket és a profi futballt is ismerőként nyújtott betekintést ebbe a világba.

Hallgassátok meg az adást YouTube-on:

Illetve az Anchor felületén: