Hírek

Film készült a bodrogközi cigánymisszóról

Az utóbbi 15-20 évben, Bodrogközben 8-10 cigánygyülekezet jött létre magyarországi és koreai protestáns támogatással.

Németh Annamária és Victor István dokumnetumfilmjének szereplői cigány családok, gyülekezeti tagok, akik mind a református hitélet képviselői. D. Szabó Dániel és Choi Young evangéliumot, jó hírt hordoznak jelenlétükkel. Szavakkal és tettekkel prédikálnak, melynek nyomán új református közösségek jönnek létre. A cigányság számára olyan lelki-szellemi biztonságot nyújtanak ezek a gyülekezetek, mellyel képesek életüket megújítani.

kép

A cigánygyülekezetek léte egyben a református egyház megújulásának lehetősége is. A tradicionális református gyülekezetek betekintést kaphatnak arról, hogyan élnek cigány családok és ez elősegíti a kölcsönös ismerkedést, a közeledést a cigány és nem cigány emberek között. Egy család és két lelkipásztor életén keresztül mutatja be a film a magyar reformátusság ezen új közösségeit.

A film a Nemzeti Múzeum reformációtörténeti kiállításán lesz látható 2017. május 20-án és 21-én, 15.30 órai kezdettel.

A filmvetítést beszélgetés követi, melyet Hosszú Gyula moderál.

kép