Ferenc pápa egy római cigánytáborba látogatott

Előzetes bejelentés és sajtókíséret nélkül Ferenc pápa vasárnap felkereste a Róma külvárosában levő egyik roma tábort.

Ferenc pápát az olasz főváros peremkerületében levő San Michele Arcangelo templomba várták, ahova az egyházfő késve érkezett meg. Mint kiderült, a pápa a plébánia felé tartva a templomtól nem messze fekvő cigánytáborba is ellátogatott. A  táborban nagy örömmel fogadták Ferenc pápát, aki dél-amerikai romákat is talált ott, és spanyol nyelven imádkozott velük - számolt be róla Federico Lombardi szentszéki szóvivő.
Ferenc pápa korábban is beszélt a szegényekkel való szolidritás fontosságáról.
- Egy olyan társadalom, amely nem törődik a szegényekkel, üldözi őket, bűnözőkké teszi őket, a maffiába kényszeríti őket, elveszíti a szabadságát és megszűnik keresztényi lenni - mondta a katolikus egyházfő a Szent Péter-bazilikában évvégi beszédében. - Meg kell védenünk a szegényeket és nem védekeznünk kell tőlük. Meg kell védenünk a gyengéket, és nem kihasználni őket.

forrás: mti
fotó: TASR