Hírek

Elindult az aRoma, az Országos Református Cigánymisszió podcastje

Régóta dédelgetett álmunk vált valóra azzal, hogy aRoma címmel ma elindíthattuk az Országos Református Cigánymisszió podcastjét. A műsorban adásról adásra igyekszünk a saját területükön hiteles embereket megszólaltatni a cigányságról, keresztyénségről és identitásról.

Podcastünk első adásának vendége Sztojka Szabina, a Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának lelkésze, az Országos Cigánymisszió vezetője. Szabina sok küzdelmet folytatott azért, hogy elfogadja cigányságát, és értékként tekintsen rá: a külföldi ösztöndíj és más kultúrák megismerése mellett a legnagyobb szerepe ebben a folyamatban keresztyén hitének volt.

Hogyan érhetjük el, hogy megszabaduljunk a sztereotípiák jelentette bélyegtől? Melyik identitása erősebb, a református, a cigány, vagy a női önazonossága? Többek között ezekről a kérdésekkel beszéltünk a tavaly novemberben felszentelt lelkipásztorral.

A podcast elérhető Spotify-on, YouTube-on, illetve később más podcast-platformokon is.

A podcast a HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) anyagi támogatásával valósul meg.

Hallgasd meg az első adást Spotify-on:

Vagy YouTube-on: