Hírek

Május 13-ig lehet jelentkezni az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyre!

A református tanodák (normatív finanszírozású illetve HEKS-tanodák) és a HEKS-támogatott iskolák cigány irodalmat népszerűsítő versenye két fordulóból áll: az első, online forduló május 13-ig tart, a döntőre május 28-án kerül sor Budapesten, a Káposztásmegyeri Református Gyülekezet templomában.

Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny(5).png

Az Országos Református Cigánymisszió először 2019-ben szervezte meg a versenyt református tanodák közreműködésével. 2020-ban a Covid-19 miatt a személyes döntő elmaradt, tavaly azonban újra együtt ünnepelhettük a cigány irodalmat a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatalában.

Idén újra várjuk a református egyház berkeibe tartozó tanodák és HEKS-támogatott iskolák jelentkezését az Aranyhídra!

A verseny idén is két fordulóból áll:

 • Az első fordulóban online várjuk az előadások felvételeit, 2022. május 13-ig, melyeket szakmai zsűri bírál el.
 • A második fordulóban a kiértesítést kapott pályázók mutathatják meg tudásukat személyesen, Budapesten, 2022. május 28-án, a Káposztásmegyeri Református Gyülekezet templomában (Budapest, Bőröndös u. 17, 1048).

Nevezés feltételei:

 • Egyéni és csoportos előadásra is van lehetőség
 • Nevezni cigány költők, írók verseivel és prózáival lehet. A műválasztás szabad, kérésre cigány irodalmi vers- és szöveggyűjteményt tudunk küldeni.
 • Egy tanoda előadásán belül több mű is elhangozhat, azonban a teljes előadás hossza nem haladhatja meg a 15 percet.
 • Az előadás nyelve magyar, romani, vagy beás nyelv lehet.
 • FONTOS: az első és második fordulóban is ugyanazokat a műveket kell előadni.

Összefoglaló a 2021-es Aranyhídról:

Jelentkezés menete:

Technikai követelmények:

 • A videókat vízszintes formában, kamerával, illetve telefon esetében a jobb minőségű hátlapi kamerával kell felvenni.
 • Javasoljuk fájlmegosztó (WeTransfer, My Air Bridge) használatát - az ide feltöltött anyagokat a ciganymisszio@diakonia.hu címre küldjék, illetve a fájl elérési linkjét illesszék be a jelentkezési űrlap végére.

Díjazás:

 • A versenyen a tanodák arany, ezüst és bronz minősítésű oklevélben és ajándékcsomagokban részesülnek
 • Különdíjjal jutalmazzuk a legjobb csapatmunkát, a legszebb kiejtést, de a kreativitást is.

Sok sikert!

A Református Szeretetszolgálat Felzárkózási Osztályának munkatársai

*

Borítókép: Bazánth Ivola