Együtt-egymásért keresztyén közösségfejlesztő munkatársképzés

Várjuk a képzés iránt érdeklődő gyülekezetek jelentkezését!

Két képzés: az „Együtt egymásért” keresztény gyülekezeti munkatársképző, illetve az „Együtt a közösségért” képzés 8-9 gyülekezetből érkezett volt és leendő diákjai gyűltek össze Berekfürdőn.

Az „Együtt a közösségért” egy olyan missziológiai és diakóniai képzés, amely abban segíti a helyi gyülekezeteket, hogy településükön a helyi erőforrásokra támaszkodjanak, a helyi emberek tudására és tálentumaira építsenek.

A képzések résztvevői olyan emberekkel dolgoznak együtt, akiket a települések sokszor nehézségként tartanak számon. A keresztény közösségfejlesztés lényege, hogy úgy éljünk és úgy szolgáljunk együtt, hogy a közösségben mindenki találja meg a helyét, és mindenki fedezze fel, hogy hogyan tud hozzájárulni az egységhez.

Megkérdeztük a saját gyülekezeteikben, településeiken aktív testvéreinket, hogy mit kaptak ezektől a képzésektől, mit várnak, valamint hogy milyen jó példákat tudnak velünk megosztani saját szolgálatukból.