Cigány vers- és prózamondó versenyt szervez a Magyarországi Református Egyház

Az idén 80 éve született és a tavaly májusban elhunyt Choli Daróczi Józsefre emlékezve a Magyarországi Református Egyház hagyományteremtő szándékkal 2019-ben meghirdeti az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyt a református fenntartású tanodák számára. A verseny elsődleges célja a klasszikus és kortárs cigány irodalom népszerűsítése, a cigány szerzők sokszínűségének bemutatása és a kulturális identitás erősítése.

A verseny tematikája és menete:

Az idei „Aranyhíd” verseny tematikája a klasszikus és kortárs cigány irodalom, cigány népköltészet.

A döntő 2019. április 27-én szombaton 11:00 órától lesz Budapesten.

A verseny két fordulóból áll.

Első forduló

Minden tanoda a klasszikus és kortárs cigány irodalomból választott művel nevezhet be, kizárólag csoportosan. A csoport legalább 2 és legfeljebb 6 versenyzőből állhat. A csoport tetszőlegesen nevezhet egy közösen előadott művel, vagy több egyéni produkcióval, illetve a kettő kombinációjával. A csoportot együtt értékeli a zsűri.

Az előadás nyelve lehet: magyar, romani (lovári) vagy beás nyelv.

A produkciók felvételét telefonnal vagy kamerával rögzítve, vágatlan videóként kell elkészíteni és a világhálóra feltölteni. A zsűri a videó linkjét az adomany@reformatus.hu címre várja, a kitöltött jelentkezési lappal együtt

A felkészülést megkönnyítendő, ajánlott irodalomból válogathatnak a versenyzők - a jelentkezés lap és az ajánlott irodalmak listjája ide kattintva tölthetőek le.

Második forduló

A zsűri a csoport teljesítménye alapján juttatja tovább a legjobbnak ítélt 8 tanodát a döntőbe.

A nevezési lap és a video beküldési határideje: 2019. március 23.  Kiértesítés 2019. április 01-ig.

DÍJAK:

A zsűri arany, ezüst és bronz minősítést adományoz, valamint értékes tárgyjutalommal díjazza a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanodákat.

A zsűri az alábbi különdíjakat osztja ki:

I. A leginnovatívabb előadás
II. A legszebb kiejtés és hangsúlyozás
III. A legjobb csoportmunka

A változtatás jogát a szervezők fenntartják. Nevezési díj nincs.

A ZSŰRI TAGJAI:

Káli-Horváth Kálmán, Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt kitüntetettje, a Reforom igazgatója
Krecz-Macsek Laura, Dr. Bariska Mihály-díjas pedagógus
Naszádi Krisztina, HEKS-MRE országos koordinátor, pedagógus
Tóth Anita, MRE országos cigánymissziós referens

A kiírással, jelentkezéssel kapcsolatos kérdéseiket az adomany@reformatus.hu e-mail címre juttassák el.