Hírek

Beszámoló Együtt-egymásért képzésünk márciusi hétvégéjéről

A hatályban lévő járványügyi intézkedések miatt ezúttal is online találkoztunk egymással.

EE202103.jpg

Március 26. és 28. között szerveztük Együtt-egymásért gyülekezeti közösségfejlesztő munkatársképzésünk harmadik évének ötödik alkalmát.

A hétvége péntek délután Dani Eszter zsinati missziói irodavezető áhítatával kezdődött, melyet közös, beszélgetős blokk követett, Fitos Renáta Együtt-egymásért szakmai vezető és Lakatos Kinga keresztyén közösségfejlesztő szakember vezetésével. A csapat ezt követően évfolyamokban vett részt Eszter spiritualitás-, illetve Kinga keresztény közösségfejlesztés-blokkjában.

A szombat szinén lelki feltöltődéssel kezdődött, majd elkezdődött a képzés legintenzívebb, egész napos része. A 2019-es Együtt-egymásért-évfolyamnak Gál Judit, a Református Kórházlelkészi Szolgálat vezetője a lelkigondozás-, Dani Eszter a spiritualitás-, Tóth Anita országos cigánymissziós referens pedig az érdekérvényesítás-blokkban adott át hasznos információkat a résztvevőknek.

A 2020-as évfolyamnak Ignácz Margit és Ignácz Andrea tartott romológiai képzést, Lakatos Kinga keresztyén közösségfejlesztési blokkot, majd Kinga Fitos Renátával kiegészülve progamszervezési ismereteket adott át. A nap Eszter spiritualitás-blokkjával zárult.

A vasárnap reggeli áhítatot Tomes Attila, a képzés mentora vezette, majd Kinga és Renáta külön-külön évfolyamokban tartott zárókört. A képzés szupervízióval zárult.

Az Együtt-egymásért gyülekezeti közösségfejlesztő munkatársképzés harmadik tanévének záró alkalmára május utolsó hétvégéjén kerül sor.