Hírek

"Bánj jól embertársaddal"

dr. Molnár Katalinnal egyetemi (NKE) docenssel Pena-Sztojka Szabina, a református cigánymissziót vezető lelkipásztor beszélget

aRoma Podcast 🎙 legújabb adásának fókuszában a Roma Police Café!

Tessék?! Együtt kávéznak rendőrök és romák? Igen, de nem csak kávéznak, hanem beszélgetnek is csupa olyan dologról, ami egyformán fontos kérdése valamennyiünknek.

Mitől érezzük magunkat megnyugtató biztonságban lakóhelyünkön, munkahelyünkön, az utakon? Mit tehetünk ezért roma vagy nem roma állampolgárként, magánemberként vagy hivatalos személyként? Milyen lehetőségei vannak a keresztyén egyházaknak, a gyülekezeteknek, a lelkipásztoroknak és a híveknek a biztonságos és élhető közösségek működése terén?

A World Café alapelveire épülő, 2023-ban elindított Roma Police Café alkalmakról a mozgalom vezetőjével, kiképzőjével és moderátorával, dr. Molnár Katalinnal Pena-Sztojka Szabina, a református cigánymissziót vezető lelkipásztor beszélget.

Hallgassák meg adásunkat!