Átadták a száz százalékban cigányok lakta Alsószentmártonban az uniós forrás felhasználásával megvalósult Etno Kultur Farm Vendégházat, amely a helyiek összefogásával épült fel.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program Innovatív, kísérleti foglalkoztatási program keretében a Cigány Kulturális és Közművelődési Egyesület 136 millió forint uniós támogatás felhaználásával hozta létre az Etno Kultur Farmot.
A beruházás keretében egy már meglévő épületet újítottak fel, amelyben hat ember elhelyezésére alkalmas, akadálymentesített vendégszobákat alakítottak ki, e mellett egy új szárnyat, valamint istállót építettek, valamint infrastrukturális fejlesztéseket hajtottak végre.
Az építkezéssel egy időben három tanfolyamot – panziós, falusi vendéglátó; konyhai kisegítő; állattartó telepi munkás – tartottak, amelyen összesen harmincan vettek részt. Közülük választják majd ki a vendégház és a park dolgozóinak egy részét, akikkel meghatározott idejű, hat hónapra szóló szerződést kötnek.
A projekt megvalósítóinak elsődleges célja, hogy Baranya e többszörösen hátrányos helyzetű térségében a munkahelyteremtés mellett megismertetessék a településre ellátogatókkal a cigány hagyományokat, s élettel töltsék meg a települést. A tervek között szerepel gyógynövény- és fűszerkert kialakítása, valamint állatsimogató létesítése.
(forrás: Pécsi Hírhatár)
Tegyük hozzá: ebben a községben szolgál Lankó József atya.
– Ők számomra az az alapközösség, ahová tartozom, ahol küldetésem van – mondja a falubelikről a vele készült interjúban.