Hírek

aRoma Podcast s01e05 – Tényleg minden cigány hisz Istenben?

Podcastünk ötödik adásában a cigányság és spiritualitás kapcsolatát járjuk körbe Dani Eszter segítségével, aki előbb Kárpátalján, majd Budapesten szolgálat református lelkészként cigány közösségekben, 2012-ben pedig a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala kérte fel arra, hogy missziói irodavezetőként koordinálja az egyház cigánymissziós stratégiájának megalkotását, később pedig cselekvési tervének megvalósítását.

A jelenleg az MRE Missziói Szolgálatának főtanácsadójaként és solymári lelkipásztorként szolgáló Eszter adásunkban beszélt a kilencvenes évek kárpátaljai ébredéséről, a roma közösségek lelki megújulásáról, a lelki élet elmúlt csaknem harminc évben tapasztalt változásairól. Szóba kerültek a természetfeletti erőkben való hiedelmek és a babonák is.

Hallgassátok meg az adást YouTube-on:

Vagy Anchoron: