Hírek

aRoma Podcast: A cigány irodalom lehetőségei és kihívásai

Beszélgetés a lelkipásztornak készülő Galyas Éva költővel.

Ahogyan azt szolgálatunkban is igyekszünk hangsúlyozni – például az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyünkkel – a cigányok által, magyar nyelven írott alkotások ugyanúgy a hazai irodalmi kánon részét képezik, mint a magyar költők-írók művei – még akkor is, ha azok kevésbé vannak szem előtt és az oktatásban sem jelennek meg hangsúlyosan. Choli Daróczi József, Bari Károly vagy éppen Lakatos Menyhért alkotói munkássága sokak előtt ismert, a kortárs cigány irodalom képviselői azonban mintha kevésbé lennének a köztudatban.

A szcéna egyik jelenlegi képviselője, Galyas Éva Klára korábban hosszú éveket töltött a Roma Magazinban és a Rádió C-ben újságíróként, dolgozott Kanadában és az Egyesült Államokban, stylistként is tevékenykedett, egy ideje azonban a költészetre és lelkészi tanulmányaira koncentrál. Adásunkban Évával a cigány irodalom lehetőségeiről és kihívásairól beszélgettünk.

Az adás meghallgatható YouTube-on:

És Spotify-on: