ARANYHÍD RAP-, VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY

2024-ben, ötödik alkalommal kerül sor az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyre, mely idén rap kategóriával bővül. A jelentkezőknek idén is két fordulóban kell megméretniük magukat.

DA_20220528-106

Első forduló:

• Az első fordulóban online várjuk az előadások videófelvételeit 2024. április 20-ig, melyeket szakmai zsűri bírál el.

Második forduló:

• A második fordulóban az értesítést kapó pályázók személyesen mutathatják meg tudásukat 2024. május 25-én a Káposztásmegyeri Református Egyházközség templomában (1048 Budapest, Bőröndös utca 17.).

A jelentkezés menete:

A nevezés feltételei:

• Jelentkezni református tanodáknak, HEKS-támogatott iskoláknak és református gyülekezetekhez kapcsolódó fellépőknek lehet.
  • Életkor: 7-18 éves korig
  • Egyéni és csoportos előadásra is van lehetőség.
  • A műválasztás szabad, kérésre e-mailben cigány irodalmi vers- és szöveggyűjteményt tudunk küldeni.
  • Egy produkción belül több mű is elhangozhat, a teljes előadás hossza azonban nem haladhatja meg a 15 percet.
  • Az előadás nyelve magyar, romani vagy beás nyelv lehet.
  • Fontos: az első és második fordulóban is ugyanazokat a műveket kell előadni.

Kategóriák, melyekben versenyezni lehet:

• Cigány származású költők verseivel, írók prózáival
  • Saját versekkel
  • Komplex produkcióval (mely a versek-prózák mellett tartalmazhat dramatikus elemeket, zenét vagy táncot), de a zsűri minden előadásban a versek és a prózák előadását fogják értékelni.
  • Saját rap szövegek előadásával
  • Cigány származású költők verseinek rap feldolgozásával.

Technikai követelmények az első fordulóban:

• A videókat vízszintes formában, kamerával, illetve telefon esetében a jobb minőségű hátlapi kamerával kell felvenni.
  • Javasoljuk fájlmegosztó (Google Drive, privát YouTube-link, WeTransfer, My Air Bridge) használatát – az ide feltöltött anyagok linkjét illesszék be a jelentkezési űrlap végére.

Díjazás:

• A versenyen a tanodák, iskolák, közösségek arany-, ezüst- és bronzminősítésű oklevélben és ajándékcsomagokban részesülnek.
  • Egyéni produkciók kizárólag különdíjban részesülhetnek.

Sok sikert!