Álláslehetőség – Koordinátort keres az MRE-HEKS Roma inklúziós programja (heti 20 óra)

A Magyarországi Református Egyház Cigánymissziója és a Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete, a HEKS pályázatot hirdet az Roma inklúzív programjának koordinátori állására.

HEKS_MRE_Diversity.jpg

A HEKS és a Magyarországi Református Egyház (MRE) megállapodásának (Országprogram 2020-2024) egyik fontos célja, hogy a református iskolák befogadóbbak legyenek a hátrányos helyzetű és roma/nem roma gyermekekkel.

A roma inklúziós program együttműködésében, a partnerek inklúziót célzó iskolai intézményfejlesztési programot indítottak 2017-ben, amely folyamatos kísérést és képzési lehetőséget biztosít a résztvevő református iskolák számára. A koordinátor szoros együttműködésben a Roma inklúziós program vezetőjével, főként a program koordinálásáért és fejlesztéséért felelős, az elkövetkező tanévekben.

Jelentkezés feltételei:

• Felsőfokú végzettség (valamely társadalomtudományi, vagy pedagógiai területen)
  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban
  • A Magyarországi Református Egyház struktúrájának, működésének ismerete
  • Proaktivitás, dinamikus munkavégzés
  • MS Office magabiztos ismerete, használata
  • Rugalmasság a munkavégzésben
  • Pénzügyi ismeretek
  • Kiváló kommunikációs készség
  • B kategóriás jogosítvány és vezetési rutin
  • Magyarországi roma kontextus ismerete
  • Szociális érzékenység, a diverzitás értékként kezelése
  • Pontos, precíz munkavégzés, határidők betartása

Előnyt jelent az elbíráláskor:

• Református lelkész ajánlása
  • Szakmai tapasztalat formális, informális oktatásban
  • Romák közötti munkában szervezett tapasztalat

A leendő koordinátor feladatai:

• Kapcsolattartás a programban résztvevő iskolák fenntartóival, képviselőivel, a bevont mentorokkal
  • A támogatások felhasználásnak nyomonkövetése
  • Szakmai rendezvények, találkozók szervezése, lebonyolítása
  • Tereplátogatások
  • Féléves szakmai és pénzügyi jelentések készítése angol nyelven (iskolák, mentor csapat)
  • Kapcsolattartás, szakmai együttműködés a HEKS program vezetőjével, szükség esetén támogatás a projekt gyülekezeti programjában
  • Szakmai partnerség kiépítése, munkálása a MRE kapcsolódó szakterületeivel
  • A program fenntarthatóságának, fejlesztésének munkálása
  • Szakmai kapcsolattartás az Országos Református Cigánymisszióval

Amit kínálunk:

• Keresztyén munkaközösség
  • Lehetőség szakmai fejlődésre
  • Rugalmas munkavégzés
  • Cafeteria juttatás

Munkavégzés helye: Budapest (tereplátogatások Magyarország különböző településein)

Jelentkezési határidő: 2021. október 24. éjfél

Munkavégzés kezdete: 2021. november 1.

Jelentkezés módja:

• szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • lelkészi ajánlás

A jelentkezéseket az ignacz.andrea@reformatus.hu email címre várjuk a megjelölt határidőig.

További információ a projektvezetőtől kérhető a 06 30 985 2213-as telefonszámon.

A kiválasztási folyamat során a személyes meghallgatásra behívott jelentkezőket emailben értesítjük.