A szegregált élethelyzetek javítását célozza a kormány új felhívása

Civil szervezetek, önkormányzatok, egyházak is pályázhatnak.

A kormány pályázatot ír ki szociális bérlakással rendelkező önkormányzatok, civil szervezetek, egyházi jogi személyek részére a szegregált élethelyzetek javítására.

A cél, hogy a hátrányos helyzetűek szociális készségei javuljanak, kitörési lehetőséget nyújtva azon családok részére, akiknek felzárkózását lakhatási körülményeik is akadályozzák. A kormány ebben az önkormányzatok, civil szervezetek, egyházak együttműködésére számít.

A projekt keretében 5–30 millió Ft közötti vissza nem térítendő támogatásban részesíti az együttműködőket a költségeket illetően pedig akár száz százalékos támogatási előleget biztosít.

A támogatás feltétele, hogy a kérelmet benyújtó szervezetek projektjük megvalósításával hozzájárulnak a szegregált élethelyzetek javításához.

A részletes felhívás és a további feltételek ezen a linken találhatóak meg.