Hírek

A Romengo énekese, Lakatos Mónika "Nemzetiségekért" díjban részesült

Lakatos Mónika, a Romengo együttes énekesnője az autentikus roma zenei és néptánc hagyományok ápolása, megőrzése és átadása területén végzett tevékenységéért részesült a Nemzetiségekért díj-ban

A világszerte elismert Romengo Együttes magyarországi oláh cigány zenét játszik. A tagok nagy része ezt a muzsikát anyanyelveként sajátította el. A zenekar alapítói jórészt nagyecsedi születésűek. Onnan származnak, ahonnan a roma hagyományőrző zenekarok pályája is indult, elég csak a Kalyi Jag, vagy a Nagyecsedi Fekete Szemek nevét említeni. A Romengo együttes mostani életének helyszíne Budapest, ahol a zenekar stílusa kialakult, melyet az énekelt cigány örökség hangszeres feldolgozásaként jellemezhetünk. Azért így, mert ez a vokális cigányzene már nem az, amit a faluban énekeltek a zenekar tagjainak felmenői, de megőrizték az alapokat és tiszteletben tartják a hagyományokat.

2014-ben jelent meg a legújabb, Budapest-Nagyecsed című lemezük.

Az együttes weboldala, ahol a zenéjükbe is belehallgathatunk: romengo.com