Az MRE cigánymissziós referenst keres - jelentkezés január 9-ig

A Magyarországi Református Egyház MRE cigánymissziós referens munkatársat keres, akinek a munkája elsődlegesen az egyház cigányok között végzett szolgálatának segítése, koordinálása.

A leendő munkatárs feladatai:
- A Magyarországi Református Egyházban a cigányok között végzett szolgálat segítése, koordinálása.
- A MRE cigánymissziós stratégiája cselekvési terve megvalósításának koordinálása; találkozók, megbeszélések, tréningek, képzések, konferenciák szervezése, különböző modulok, segédanyagok, kiadványok elkészítésének koordinálása.
- A MRE cigánymissziós munkatársainak támogatása.
- A MRE-n belüli cigánymissziós szolgálatok kapcsolati hálójának erősítése.
- A MRE cigánymissziós szolgálatának képviselete a testvéregyházak és nem egyházi partnerek felé.
- Kapcsolattartás a MRE külföldi partnereivel és partnerszervezetekkel cigánymisszió tárgykörben.

Az álláshoz tartozó elvárások:
- Felsőfokú végzettség (egyetem, főiskola)
- Lelkészi ajánlás
- 3-5 éves szakmai tapasztalat
- Angol vagy német nyelv tárgyalóképes ismerete
- Jó vezetői adottságok
- Erős kapcsolatépítő képesség
- Jó szervezőkészség és kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt
- Stratégiai gondolkodás, proaktivitás
- Lelkiismeretes munkavégzés
- Kitartás, terhelhetőség
- B típusú jogosítvány