2021-ben is keressük az Év Roma Református Pedagógusát és Pedagógiai asszisztensét!

Van egy református iskolában tanító-dolgozó roma rokonod, barátod, ismerősöd? Esetleg olyasvalaki, aki cigány közösségből származó tanárként és pedagógiai asszisztensként egy református gyülekezet tagja? Akkor ne habozz és jelöld őt a díjakra!

pexels-katerina-holmes-5905463.jpg

2018 és 2020 után idén is keressük az Év Roma Református Pedagógusát és Pedagógiai asszisztensét. Tavaly a tiszakarádi Budai Viktor és a bodaszőlői Lakatos Krisztián kapta az elismeréseket.

Nevezés feltételei:

• A díjakra jelölteket egy külön erre a célra létrehozott űrlapon lehet nevezni, mely ide kattintva érhető el.
  • Jelölő bárki lehet: családtag, munkatárs, más pedagógus illetve pedagógiai assztisztens, lelkész, gyülekezeti munkatárs, gyülekezeti tag, stb.
  • Jelölt olyan roma férfi/nő lehet, aki
    - tanítói, tanári, pedagógiai asszisztensi, vagy tanodai munkatársként végzi munkáját és református gyülekezet tagja,
    - vagy református intézményben dolgozik
  • A verseny korábbi díjazottjait nem lehet jelölni.

Jelölési határidő: 2021. május 23., vasárnap

A beérkezett jelölések közül az Országos Református Cigánymisszió szakmai stábja fogja kiválasztani az Év Roma Református Pedagógusát és Pedagógiai asszisztensét.

Eredményhirdetés: 2021. június 5., az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny keretein belül.

A díjazottakkal interjút készítünk és bemutatjuk őket honlapunkon.

Fotó: Katerina Holmes / Pexels