12. Ciganypasztorációs Konferencia

November 6. és 8. között került sor Egerben a 12.Cigánypasztorációs Konferenciára, melyet a katolikus egyházban a Ceferino Ház, a Váci Egyházmegye cigánypasztorációs irodája rendez. A háromnapos konferencia az evangelizáció színtereivel és a közösségépítés lehetőségeivel fogalalkozott, az előadók között szerepelt Székely János püspök, Dúl Géza, Koós Ede, Szabóné Kármán Judit és Kun Szabó Zoltán. Beszámolók hangzottak el új kezdeményezésekről, és a tapasztalatcserén túl a lelkesítés is fontos szerepet kapott.

Dúl Géza atya úgy fogalmazott, nagyon szilárd hitre van szükség ahhoz, hogy az ember sokszor ellenszéllel szemben meg tudjon állni cigányemberként, és higgyen abban, hogy nagyobb a szeretet, mint a gyűlölet hatalma a világban.

Az előadások után a hívek kisebb csoportokban, közösen dolgozták fel kérdéseiket.  - A konferencia sokaknak abban is segíteni tud, hogy felvállalják származásukat - hangzott el.

A három napon zenével a szendrőládi Cursillo közösség szolgált.

Nézze meg a Szent István Televízió riportját.

Az Eger Tv összefoglaló videója megtekinthető itt.

nyitókép: www.gorogkatolikus.hu