Videók

Videó: Hogyan segíti a HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) a református gyülekezeteket?

A kérdésre válaszol: Ignácz Andrea, az Országos Református Cigánymisszió munkatársa, a HEKS-MRE gyülekezeti programkoordinátora. A református gyülekezetek 2020. november 15-ig pályázhatnak cigánymissziós szolgálat támogatására - minden további információ erre a linkra kattintva érhető el!

Interjú Ignácz Andreával az Európa Rádióban | 2020. november 3.

Ignácz Andrea, a Cigánymisszió munkatársa, a HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) gyülekezeti programjainak koordinátora az Európa Rádió riporterével, Buzás Borival beszélgetett a programok részleteiről, illetve a 2021 és 2024 közötti pályázati ciklusról.

Online Cigánymissziós Konferencia | 2020. október 9-11. | A teljes dicsőítés a FROKK-ból

A dicsőítés az Online Cigánymissziós Konferencia keretein belül hangzott el, a Fővárosi Roma Oktatási és Kulturális Központból.

Videós összefoglaló az Online Cigánymissziós Konferenciáról

Ha nem tudtad megnézni a 2020. október 9-11. közötti Online Konferenciánkat, nézd és hallgasd végig összefoglaló videónkat, melyben összegyűjtöttük az eseményen elhangzó legfontosabb gondolatokat és interjúrészleteket.

Megjelent a Cigánymissziós módszertani füzetek 3. része - Misszió és felzárkózó oktatás címmel

Megjelent a Cigánymissziós Módszertani és Kutató Központ gondozásában megjelent, „Misszió és felzárkózó oktatás” címet viselő kézikönyv.

Nézd vissza itt az Online Cigánymissziós Konferencia teljes videoanyagát!

Lemaradtál az október 9-11. közötti Online Cigánymissziós Konferencia egyik programjáról? Semmi gond, az alábbi lejátszási listában végignézheted a teljes eseményt dicsőítésekkel, áhítatokkal, hitmélyítő beszélgetésekkel és kulturális programokkal!

Misszió és felzárkózó oktatás | Interjú Dezső Attilával az Európa Rádióban | 2020.09.21.

Dezső Attila, az Országos Református Cigánymisszió kommunikációs munkatársa a Cigánymissziós Módszertani és Kutató Központ szakmai kiadványsorozatának legújabb része, a Misszió és felzárkózó oktatás címmel megjelent kötetről beszélt az Európa Rádió miskolci szerkesztőségének.

Videó: Együtt-egymásért családi nap Bodaszőlőn

Nézzétek meg az eseményről készült, hangulatos összefoglaló videónkat!

Videó: Együtt-egymásért hétvége Budapesten | 2020.07.31-08.02.

Az Országos Református Cigánymisszió gyülekezeti közösségfejlesztő munkatársképzésének két tavaszi alkalmát csak online tudtuk megtartani a koronavírus okozta veszélyhelyzet miatt, így felüdítő volt a találkozás egy aktív kikapcsolódásra szánt hétvégén, a fővárosban, július 31. és augusztus 2. között.

Nézd vissza videón a holokauszt roma áldozatairól történő megemlékezésünkön készült videókat!

Felvételeken a Romane Jile Polgári Társulás dalai, Babindák István versei, Dani Eszer és Topolánszky Ákos igei gondolatai, a Lappang a Múlt-Kór táncelőadás, illetve az imaközösség.

Interjú Dezső Attilával | Kossuth Rádió - Jelenlét Magazin | 2020.08.01.

Dezső Attila, az Országos Református Cigánymisszió kommunikációs munkatársa a Magyarországi Református Egyház két roma szakkollégiuma által biztosított lehetőségekről mesélt a Kossuth Rádió Jelenlét roma közéleti magazinjában.

Interjú Budai Viktorral | Kossuth Rádió - Jelenlét Magazin | 2020.08.01.

A Kossuth Rádió Jelenlét roma közéleti magazinja interjút készített a sárospataki Budai Viktorral, akit az Országos Református Cigánymisszió nemrég az Év Roma Református Pedagógusának választott.

Videó: Tóth Anita a holokauszt roma áldozatainak emléknapjáról | Kossuth Rádió - Jelenlét Magazin | 2020.08.02

Az Országos Református Cigánymisszió referense, Tóth Anita a Kossuth Rádió Jelenlét Magazinjának mesélt a a holokauszt roma áldozatainak emléknapjáról, az emlékezés és megbékélés fontosságáról.

Videó: Együtt-egymásért cigánymissziós szolgálat az Újpalotai Református Egyházközségben|2020.08.02.

Az Országos Református Cigánymisszió Együtt-egymásért programjának résztvevői - Varga Róbert, Lakatos Krisztián, Carlaw Judit - szolgáltak az Újpalotai Református Egyházközségben, 2020. augusztus 2-án énekekkel és bizonyságtétellel. A Cigánymisszió munkatársait Tóth Anita országos referens és Ignácz Andrea HEKS-projektkoordinátor képviselték.

A Hegyalja Televízió interjúja Budai Viktorral, az Év Roma Református Pedagógusával

Néhány héttel ezelőtt mutattuk be olvasóinknak az Év Roma Református Pedagógusát, Budai Viktort, akire a Hegyalja Televízió is felfigyelt - a csatorna Asztal-Társaság című műsorába hívta meg Viktort egy stúdióbeszélgetésre.

Ignácz Andrea a HEKS-MRE gyülekezeti programjairól | Kossuth Rádió Jelenlét magazin | 2020.06.27.

Az Országos Református Cigánymisszió munkatársa, a HEKS-MRE gyülekezeti programjának koordinátora, Ignácz Andrea a Kossuth Rádió Jelenlét roma magazinjában mesélt a program által hátrányos helyzetű gyermekeknek és családjainak nyújtott segítségről.

Énekeljetek cigányok - A véméndi tanodások Aranyhíd-versenyre készített előadása

Az összeállítás a Magyarországi Református Egyház tanodáinak kiírt második Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyre készült.

Élő közösség virtuálisan - Interjú Dezső Attilával a Kossuth Rádió Jelenlét magazinjában

A Kossuth Rádió Jelenlét című műsorának Dezső Attila, az Országos Református Cigánymisszió kommunikációs munkatársa adott interjút az online imaközösségekről.

Nézd vissza online imaközösségeinket a YouTube-on!

Március közepén indítottuk el Facebookon Online imaközösség-sorozatunkat, melyet a Cigánymisszió munkatársai, önkéntesei és gyülekezetekben szolgáló tagjai tartanak. Az alábbi lejátszási listában megtekinthetőek a korábbi imaközösségek, ahogyan a jövőben következő hetek alkalmai is.

Videó: Összefoglaló az "Igazságot a szintik és romák számára" CCME-konferenciáról

Videós összefoglaló a március elején, az MRE Zsinati Székházában megszervezett eseményről.