Roma közösségek és az egyházak

Dokumentumfilm-vetítés és beszélgetés a Nemzeti Múzeumban szeptember 23-án 15:30-kor

Az Isten kezében című dokumnetumfilmsorozat részeként forgított Roma közösségek és az egyházak című egyórás összeállítás felelős szerkesztője Fabiny Tamás.

A film a mai magyar társadalom legégetőbb gondját, a cigánykérdést vizsgálja, arra keresve választ, hogy mit tesznek az egyházak a cigányság felemeléséért. A  műsorban megszólalnak: Lankó József római katolikus lelkész (Alsószentmárton), a Pécsi Egyházmegye cigányokért felelős lelkipásztora,  Oláh Béláné, Oláh Józsefné, Bölcskei Gusztáv református püspök, Gelsei Gábor görög-katolikus esperes, Tarjányi Béla dékán, tanszékvezető  professzor, Vesho Farkas Zoltán költő, műfordító, Szalai Zoltán hatodéves  szeminarista, Farkas Hajnalka (Békés), Balogh Zoltán igazgató lelkipásztor, Református Iszákosmentő Misszió (Dömös), Horváth Tarzícia, Szociális Testvérek Társasága (Csobánka), Korzenszky Richárd   OSB perjel, Csuhai József baptista prédikátor, Ralph Stocks baptista misszionárius (Észak-Karolina), dr. Heindl Péter igazgató Collegium Martineum (Mánfa), Orsós Mária, a pécsi Ciszteri Rend  Nagy Lajos Gimnáziumának tanulója, Nyári József, a pécsi Kodály Zoltán Gimnázium tanulója, Uzse Jile együttes, Horváth Kálmán bemondó előadóművész és Oláh József.

Felelős-szerkesztő: Fabiny Tamás, szerkesztő: Fialovszky Magdolna, H. Frivaldszky Bernadett, Salyámosy Éva, operatőr: Horváth Tamás, Sibalin György, Zalányi Ferenc, rendező: Wiegmann Alfréd

A film után beszélgetés a mai helyzetről.

Helyszín: a Magyar Nemzeti Múzeum Reformáció-kiállítása
Időpont: 2017 szeptember 23. 15:30