Országos Cigánymissziós Találkozó és Imanap 2020 - ELMARAD!

Helyszín: Káposztásmegyeri Református Templom (Budapest, Böröndös utca 17., 1048)
Időpont: 2020. április 4.

A koronavírus miatt a Magyarországi Kormánya által március 11-én elrendelt veszélyhelyzettel kapcsolatos intézkedésekkel és Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége által szerdán kiadott közleményével összhangban az Országos Református Cigánymisszió úgy döntött, hogy a 2020. április 4-re tervezett rendezvényünk elmarad.

Az Országos Református Cigánymisszió 2014 óta minden évben megünnepelte az április 8-i Nemzetközi Roma Napot, a dátumhoz legközelebb eső szombaton.

Terveink szerint idén 2020. április 4-én gyűltünk volna össze a Káposztásmegyeri Református Templomban, közös imádságra, dicsőítésre, igehallgatásra, de Magyarország Kormánya az elrendelt veszélyhelyzet kapcsán megtiltotta a 100 főnél nagyobb lélekszámú,fedett térben rendezett események megtartását, így hagyományos imanapunkra sem kerülhet sor.

Egyelőre bizonytalan, hogy mikor tarthatjuk meg a találkozót, az Országos Református Cigánymisszió munkatársai azonban folyamatosan figyelemmel követik a kormány és a Magyarországi Református Egyház által hozott szabályzásokat és határozatokat - az esetleges döntésről természetesen tájékoztatni fogjuk a jövőben olvasóinkat, követőinket.

Addig is hordozzuk imában a betegségben lévőket, az egészségügyi dolgozókat, és minden munkatársat, akik a járvány kiszélesedése ellen harcolnak. Imádkozzunk egyházi és világi döntéshozóinkért, a cigányságért, a megbékélésért és azért, hogy Isten kegyelméből mindannyian épségben túljussunk a jelenlegi helyzeten.

Arra kérjük a testvéreket, hogy tartsák be az egészségügyi előírásokat, melyek jelentősen csökkentik a fertőzés kialakulását - és legyenek példamutatóak a környezetükben élők számára, hiszen az Úr Pál apostol által kijelentette nekünk:

"Mert nem a félelem lelkét adta nekünk Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét." (2Tim 1,7)

Áldáskívánással,
az Országos Református Cigánymisszió munkatársai