Ahol bogáncsként kapaszkodnak a tehetségekbe

A Véméndi Általános Iskolában alig több, mint egy éve támogat két, többségében cigány gyerekekből álló tanulócsoportot a HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete), ahol már régóta országosan is példaértékű tehetséggondozó program folyik. A baranyai intézmény oktatóinak szívből munkája nem csak tanulmányi, illetve művészeti versenyeken válik nyilvánvalóvá: nekik köszönhető az is, hogy régóta nincsenek feszültségek a falu roma, sváb és magyar családjai között.

„A saját életem forgatókönyvét írom”

Egy szatmári kis faluból néhány év alatt jutott el az M1 Híradójáig, médiaösztöndíjjal járt Németországban, de belekóstolt a közéleti újságírásba és a minisztériumi munkába is. Balogh Krisztina számára a sajtóban való megjelenés nem csak hivatás, hanem életforma: magát álmok üldözőjének tartja, és állítása szerint kellő alázattal, kitartással és céltudatossággal valóban el lehet érni mindent.

Alázattal, hittel, szerelemmel

Mivel a bodrogközi Tiszakarádon kevés a munka, és zsákfalu lévén átmenő forgalom sem létezik, azt is hihetnénk, hogy a világ végén járunk. Az utcák azonban rendezettek, mindenki teszi a dolgát, a nem romák pedig harmonikus viszonyt ápolnak a többségben lévő romákkal. Ennek tökéletes lenyomata Zsiga Zsolt, és felesége, Erika élete: Zsolt a helyi református gyülekezet egyetlen cigány presbitereként szolgál, kedvese pedig az első roma fiatal volt, aki lekonfirmált a faluban.

Házasságkötés 25 év együttélés után

A 2018-as Házasság hete alkalmából becskedi Bandor Aladárral, és feleségével, Bandorné Gulyás Margittal beszélgettünk.

Cél a romák egészségi állapotának javítása

Interjú Váradi Zsuzsannával, a WISZ alumnijával.

„Nem kell megváltozni ahhoz, hogy az ember cigányként is Isten képmása legyen”

Interjú Sztojka Szabinával, a KRE Atlantában tanuló ösztöndíjas teológushallgatójával.

Józsefváros története újrafogalmazva

A Népszínház utcáról nem a városnézés jut elsőre eszünkbe, pedig már több mint négy éve és egyre nagyobb sikerrel működik az Uccu alapítvány alternatív városnézése a nyolcadik kerületben.

Felzárkózásbarát szakkollégiumok

Együtt a hitben jövőt építünk.

Egy cseppnyi segítség a damaszkuszi úton

Új cigánymissziós projekt indult a Tiszántúlon.

Nagy szavak helyett helyi megoldások

Cigánymissziós konferencia Abaújváron

„A legfontosabb, hogy komolyan vegyék őket”

Tiba Zsolttal beszélgettünk.

Dilemmák és megoldások

A protestáns cigánymissziós szakmai konferencia összefoglalója.

Lépésről lépésre, lélektől lélekig Bódvaszilason

A gyülekezet nyílt napján jártunk.

Józsefvárosban is csak az evangélium kínál valódi változást

Lakó Istvánnal beszélgettünk.

Hiánypótló, személyre szabott

A pilisvörösvári református gyülekezet Fecskefészek Tanodájáak nyílt napon jártunk.

A fő elvárás a nyitottság

Egyre több a református tanoda Magyarországon

A bagaméri cserépkályha tüze mellett (VIDEÓVAL!)

Rézműves Elemér és felesége, Piroska harmincöt éve házasok.

Kölcsönös megajándékozottság

Kabai Virággal, a Kecskeméti Református Egyházközség főállású diakónusával beszélgettünk..

Mindannyian egyenlőként állunk Krisztus előtt

Jónás Zsolt a Cigánypasztorációs Műhelyben