Együtt Egymásért projektindító Káposztásmegyeren

A káposztásmegyeri 5. Országos Cigánymissziós Találkozón bemutatkozott a Magyarországi Református Egyház Együtt Egymásért nevet viselő projektje, közel háromszáz résztvevő előtt.

A Káposztásmegyeri Református Templomban csaknem háromszáz résztvevő gyűlt össsze a Kárpát-medencéből Istent dicsőíteni, megismerni egymást és a gyülekezetekben végzett szolgálatokat, de egy új projektről is itt értesülhettek - első kézből.

Egyházunk Cigánymissziója idén indította útjára az "Együtt Egymásért - A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével" címet viselő projektjét, melynek részleteiről Eperjesi Tamás projektkoordinátor mesélt részletesen a résztvevők előtt.

A program olyan helyi, közösségfejlesztő jó gyakorlatok felkutatásval indult, melyeket később egy kiadványban gyűjtenek össze a Cigánymisszió munkatársai. Ezt helyi értékfelmésérek követik Magyarország-szerte, az ősz folyamán pedig beindulnak a munkatársképzések is.

A projekt legfőbb célja, hogy a helyi gyülekezetek életét olyan roma és nem roma, hátrányos helyzetű munkatársak segítsék, akik a következő hónapok-évek során a közösségek motorjaivá, mozgatórugóivá válhatnak.

Az EFOP-1.3.7-17-2017-00165 jelű projekt az Európai Unió Szociális Alapjának támogatásával, Magyarország Kormányának megbízásából indult, célja romák és nem romák közös gyülekezeteinek építése.