Roma holokauszt-megemlékezés

Videó: Tóth Anita a holokauszt roma áldozatainak emléknapjáról | Kossuth Rádió - Jelenlét Magazin | 2020.08.02

Az Országos Református Cigánymisszió referense, Tóth Anita a Kossuth Rádió Jelenlét Magazinjának mesélt a a holokauszt roma áldozatainak emléknapjáról, az emlékezés és megbékélés fontosságáról.

Így emlékeztek a holokauszt roma áldozataira Budapesten

Az Országos Református CIgánymisszió vasárnap délutáni megemlékezése mellett több helyszínen szerveztek csendes főhajtásokat a fővárosban.

Mi történt a roma holokauszt során?

Horváth Elvira előadása a holokauszt roma áldozatairól történő, 2019. szeptember 1-i megemlékezésen, mely elhangzott a Budapesti Németajkú Református Egyházközség Hold utcai templomában.

Videókon a holokauszt roma áldozatairól történő megemlékezés

A Németajkú Református Egyházközség templomában, 2019. szeptember 1-jén szervezett esemény felvételei.

Nehéz volt megemészteni az olvasottakat

Horváth Elvira egyetemi szakdolgozatát a roma holokauszt témájának szentelte, kutatását először a szeptember 1-i, Hold utcai megemlékezésen mutatta be szélesebb közönség előtt. Interjú.

Megemlékezés a Holokauszt Roma áldozatairól – Gyingyinász Kethane

Fotók: Kalocsai Richárd

Lázadás Isten tökéletes akarata ellen

Az Országos Református Cigánymisszió csendes főhajtással emlékezett a holokauszt roma áldozataira a Németajkú Református Egyházközség Hold utcai templomában.

Augusztus 2. - a roma holokauszt emléknapja

augusztus 2. a roma holokauszt (porajmos) nemzetközi emléknapja.

Balog: Hatalmas erőtartalék van a roma kultúrában

A miniszter szerint fel kell fedeznünk azokat, akikkel sorsközösséget alkotunk.

Jezsuita cigánypasztorációs műhely

A műhely 2015. december 3-án, csütörtökön tartja e félévi utolsó találkozóját. Téma: 71 éve történt – emlékezés a Pharrajimosra

Az ember Isten képmása – emlékezés a nácizmus roma áldozataira

Augusztus 2. a Roma Holokauszt Emléknapja.