Konferenciák

Testvéri szeretetben és Krisztusban való közösségben a cigányokkal

Cigánymissziós konferenciát szervezett a Missio Reformata nonprofit szervezet Rimaszombatban, a Csillagházban november 20-án, ahol bemutatták a cigányság felemelkedését szolgáló készülő stratégiájukat. Előadások hangzottak el a befogadás nehézségeiről, különböző modellekről, gyülekezeti fejlesztési programokról.

Egy vérből valók vagyunk!? - Cigánymissziós konferencia Rimaszombatban

Egy vérből valók vagyunk?! címmel cigánymissziós konferenciát tartanak 2019. november 20-án, szerdán Rimaszombatban, a Csillagházban.

Videó - Beszélgetés a Gettó Balboa alkotóival: Ponczók Attila és Bordás Róbert

A 2019-es Országos Cigánymissziós Konferenciára elfogadta a meghívásunkat a több nemzetközi filmfesztiválon is díjjal jutalmazott Gettó Balboa című dokumentumfilm két alkotója is: Ponczók Attila producer és Bordás Róbert operatőr.

Videó: Balogh Róbert igehirdetése az Országos Cigánymissziós Konferencián

„Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek!” – olvashatjuk a 133. zsoltárban, mely alapján Balogh Róbert váchartyáni lelkipásztor próbált rávilágítani az egység fontosságára.

Videó: Dani Eszter igehirdetése az Országos Cigánymissziós Konferencián

Dani Eszter zsinati missziói irodavezető a tékozló fiú példázata (Lukács 15,25-32) alapján tanította a résztvevőket, ráirányítva a figyelmet az egység áldásaira és akadályaira, valamint az egységhez vezető útra.

Videó: Fekete Károly igehirdetése az Országos Cigánymissziós Konferencián

Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, az MRE Zsinatának lelkészi alelnöke 1Péter 2,1-6 alapján hirdette Isten igéjét az Országos CIgánymissziós Konferencia nyitónapján, 2019. október 18-án.

Egység Krisztusban, egyetértés a testvérek között

Az Egység témája köré szerveződött a Cigánymisszió hatodik, csaknem 170 fő részvételével lezajlott őszi konferenciája a berekfürdői Megbékélés Házában, október 18. és 20. között.

Országos Cigánymissziós Konferencia 2019, Berekfürdő

Jelentkezz az októberi Országos Cigánymissziós Konferenciára!

Képek

„Együtt az Úton – Kethane po Drom – Reformátusok a cigányok között” konferencia, 2019.05.28., MRE Zsinati Hivatal

Fotó: Kalocsai Richárd

Van közös utunk, van közös jövőnk!

Tudósítás az Együtt az Úton - Kethane po Drom - Reformátusok a cigányok között konferenciáról.

Párbeszédbe elegyedni a valósággal

Beszámoló a RefoRom, a JRSZ és a Párbeszéd Háza közös, "Dizájnerdrogok a szegregátumokban" címet viselő konferenciájáról.

Dizájnerdrogok a szegregátumokban - Konferencia a RefoRom társszervezésében

Ajánló.

Az SZRKE első Cigánymissziós Konferenciája - Rimaszombat

Fotók: Virsinszky Tamás/ma7.sk, Palcsó Attila/SZKRE

Egy lépéssel közelebb

Első konferenciáját rendezte a Felvidéki Református Cigánymisszió.

Országos Cigánymissziós Konferencia 2018, Berekfürdő

Beszámoló az Országos Cigánymissziós Konferenciáról: http://ciganymisszio.reformatus.hu/v/gyonyorkodik-bennetek-az-ur/ (Fotók: Vargosz)

Gyönyörködik bennetek az Úr

Ötödik alkalommal rendezte meg éves konferenciáját az Országos Református Cigánymisszió, ezúttal az értékesség témáját körbejárva.

Országos Cigánymissziós Konferenciák 2014-2017

Képes visszatekintő az Országos Református Cigánymisszió éves konferenciáira

JövőKépZés konferencia Debrecenben

A jövő az ő kezükben van

Beszámoló a debreceni WISZ "JövőKépZés"-konferenciájáról.

Jól vasalt ingben hiába mondjuk, hogy átment rajtunk egy kamion

Erről is szó volt az Országos Cigánymissziós konferencián, de szívcsomót kötni is megtanultunk.