Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny 2020 - Jelentkezz!

A Magyarországi Református Egyház ismét meghirdeti az Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenyt a Református Egyház és gyülekezetei által fenntartott tanodák és gyerekházak számára.

Jelentkezz Református Cigány Szakkollégiumokba!

Egyetemi tanulmányaikat korábban kezdő, vagy szeptembertől felvételt nyert roma származású hallgatóit várja a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium és a Budapesti Református Cigány Szakkollégium.

„A papbácsi látja bennünk, hogyan lehetnénk jobbak” - Így változtatja meg a cigány gyerekek életét egy református tanoda

Nemrég hírt adtunk arról, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem Szociális és Egészségtudományi Karának Szociális és Diakónia Intézete a Cigánymisszió HEKS-programjával együttműködésben egy új módszerrel méri a projektek hatásait. A Legfontosabb változások interjútechnika a projekt résztvevőinek életében végbement változásokra kérdez rá. Alábbi cikkünkben az Ófehértói Református Tanodáról összeállított kutatási jelentésből szemezgetünk.

Jelentkezz itt az V. Protestáns Cigánymissziós Találkozóra, Debrecenbe!

„Tiszta szívet teremts bennem…!” címmel 5. alkalommal kerül sor 2020. február 8-án az ötödik Protestáns Cigánymissziós Találkozóra, a Debreceni Református Nagytemplomban.

Ne hagyd ki - A Cigánymisszió programjai 2020-ban

Akárcsak az elmúlt években, idén is lelki programok sokaságával igyekszünk megszólítani minél több cigány testvért a Magyarországi Református Egyház gyülekezeteiben - már most fel lehet vésni a naptárba az alábbi dátumokat:

Hatásvizsgálati kutatás a Református Cigánymisszióval együttműködve a Károlin

A KRE SZEK Szociális Munka és Diakónia Intézete immáron három éve működik együtt az Országos Református Cigánymisszió HEKS Programjával.

Testvéri szeretetben és Krisztusban való közösségben a cigányokkal

Második cigánymissziós konferenciáját szervezte a felvidéki Református Cigánymisszió november 20-án.

Cigánymissziós imaház nyílt Pácinban

A kis bodrogközi településen dél-koreai támogatással valósult meg egy ingatlan felújítása.

Örömteli, amikor a lelkész nyitni tud a cigányok felé

A KRE és a Cigánymisszió együttműködésének köszönhetően ötödik alkalommal vehettek részt cigánymissziós tanulmányúton az intézmény negyedéves teológus-lelkész szakos hallgatói október 17. és 20. között.

Videó - Beszélgetés a Gettó Balboa alkotóival: Ponczók Attila és Bordás Róbert

A 2019-es Országos Cigánymissziós Konferenciára elfogadta a meghívásunkat a több nemzetközi filmfesztiválon is díjjal jutalmazott Gettó Balboa című dokumentumfilm két alkotója is: Ponczók Attila producer és Bordás Róbert operatőr.

Megerősített hídfőállás Pápán

A Cigánymisszió munkatársai és önkéntesei október 27-én tettek látogatást és szolgáltak a Pápai Református Gyülekezetben.

Egység Krisztusban, egyetértés a testvérek között

Az Egység témája köré szerveződött a Cigánymisszió hatodik, csaknem 170 fő részvételével lezajlott őszi konferenciája a berekfürdői Megbékélés Házában, október 18. és 20. között.

Közönségtalálkozó és filmvetítés a Gettó Balboa alkotóival az Országos Cigánymissziós Konferencián

A Berlini Roma Filmfesztivál és a Pekingi Nemzetközi Filmfesztivál fődíjas alkotása, a több nemzetközi filmszemlén is elsöprő sikert arató Gettó Balboa alkotói is velünk lesznek Berekfürdőn, az Országos Cigánymissziós Konferencián!

A 2019-2020-as tanév eseményei a Cigánymisszióban

Már most be lehet jelölni a naptárba a dátumokat!

Egymásért, egy másért – Keresztény roma szakkollégiumok hallgatói találkoztak Szolnokon

A hagyományokhoz híven kilencedik alkalommal gyűltek össze az ország felekezeti fenntartású roma szakkollégiumai a Tisza-parti városban, közöttük a Budapesti Református Cigány Szakkollégium, illetve a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium is.

Új helyre költözött a bánrévei Biztos Kezdet Ház

Nemrégiben egyéves születésnapját ünnepelte az intézmény.

Rendhagyó digitális tanévnyitót szervezett Ózdon a Magyar Református Szeretetszolgálat

A Válaszút - Komplex digitális program a sikeres életpályáért elnevezésű EFOP-5.2.1-17-2017-00011 kódszámmal ellátott projektben elektromos autót és tableteket ajándékoztak a projekt résztvevőinek.

Iskolatáskákat kaptak ajándékba a büssüi tanodások

2019. augusztus 28-án, szerdán a Büssüi Tarkabarka Óvoda 11 iskolakezdője kapott iskolatáskát és tanévkezdéshez szükséges felszerelést nagylelkű adományozók jóvoltából, a HEKS Roma Program szervezésében és támogatásával.

Lázadás Isten tökéletes akarata ellen

Az Országos Református Cigánymisszió csendes főhajtással emlékezett a holokauszt roma áldozataira a Németajkú Református Egyházközség Hold utcai templomában.

A Szegedi Ifjúsági Napokon folytatódott az Úton van a Cziffra Központ roadshow

Egy óriási zenekarban zenélve hívták fel a figyelmet a magyar-roma kultúra közös értékeire a Besh'o'Drom, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Karaván Família, a Várkonyi Csibészek, Novák Péter és az Etnofon.